На ринку 17 років site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
17 червня

Коли встановлення вікон завершено, здійснюється герметизація монтажного шва піною, обробка внутрішніх, а потім зовнішніх укосів. Багато майстрів встановлюють склопакети, а укоси з боку вулиці просто запінюють. Нерідко господарям будинку доводиться самим штукатурити зовнішню частину вікна, щоб закрити щілини й зробити зовнішній вигляд віконної конструкції приємнішим.

Існує думка, що це робиться тільки з естетичною метою, щоб вікна гармонійно вписувалися в загальний інтер’єр будинку, але це не так. Зовнішні укоси важливо робити, адже монтажна піна не вистоїть перед погодними факторами. Оздоблення допоможе захистити вікна від негоди, вбереже від виникнення грибка та плісняви.

У компанії Gazda ви можете замовити послугу обробки зовнішніх укосів, і наші спеціалісти якісно виконають роботу. Але якщо професійна допомога вам не по кишені, в цій статті ми розберемо, як робити укоси на вікнах з вулиці самостійно.

Зміст:

  1. Для чого потрібно робити укоси
  2. Які є сучасні варіанти оздоблення
  3. Як заштукатурити укоси самостійно
  4. Готуємо розчин
  5. Як закрити щілини
  6. Фінішне оздоблення
  7. Чи варто замовляти послугу у спеціалістів

Для чого потрібно робити укоси

Естетична краса завжди відходить на другий план, коли справа стосується функціональності. Зовнішнє оздоблення віконної конструкції потрібне не тільки для вигляду, але й для збереження експлуатаційних властивостей. Стики між рамою та отвором при встановленні задувають піною. Але монтажна піна сама по собі є вразливою до вологи та ультрафіолетового випромінювання, що означає одне – дуже скоро від сонця та дощів вона втратить свої початкові характеристики.

Наслідки відсутності оздоблення укосів з боку вулиці відчуваються досить неприємно. З’являються скарги на постійні протяги, а з вікна продуває. Багато хто на цьому етапі помилково вважає, що потрібна заміна або ремонт вікон, але справа саме в укосах.

Що стосується внутрішнього оздоблення, то тут дуже рідко трапляються випадки відмови від проведення робіт. Особливо якщо перед встановленням металопластикових вікон робився демонтаж, тоді тим більше хочеться приховати візуальні дефекти для надання затишку всередині приміщення.

Загалом, необхідність обробки зовнішніх укосів не перебільшена, адже вони захищають вікна від різних зовнішніх впливів та дозволяють зберігати їх початкові експлуатаційні властивості. Тому слід їх робити, не відкладаючи надовго цей процес.

Які є сучасні варіанти оздоблення

Раніше особливо не було вибору в оздобленні, а зараз є різні варіанти. Залежно від матеріалу можна вибрати те, що більше підходить для ваших цілей, щоб укоси не тільки вписувалися в інтер’єр, але й не потребували частих ремонтів.

Сучасні виробники пропонують укоси з:

  1. Штукатурки. Перший і класичний варіант, щоб оздобити пластикові вікна. За допомогою неї можна зробити як внутрішнє, так і зовнішнє оздоблення, також вона підходить для будь-якої форми вікна. З мінусів – це досить трудомісткий і тривалий процес, який включає нанесення декількох шарів, просихання кожного, затирання та фарбування.
  2. Пластика. Для укосів використовують полівінілхлорид, а він є довговічним, універсальним, відмінно переносить холод та вологу, легкий у догляді. Монтувати пластикові укоси дуже просто та досить швидко. Серед недоліків матеріалу – крихкість, слабкість до механічних пошкоджень та чутливість до високих температур. У разі пошкодження їх не можна реставрувати, доведеться проводити повну заміну.
  3. Гіпсокартону. Дуже практичний матеріал, є навіть вологостійкі аналоги, але все ж таки підходить тільки для оздоблення приміщення всередині. Клеїться на клейові склади безкаркасним способом, або встановлюється каркасним способом. Листи з гіпсокартону дозволяють усунути будь-які візуальні нерівності, до того ж матеріал можна пофарбувати в будь-який колір.
  4. Металу. Їх роблять з оцинкованого заліза з полімерним покриттям, яке захищає матеріал від виникнення іржі та виглядає дуже презентабельно. Такі укоси є міцними та довговічними, легко монтуються, але коштують досить дорого.
  5. Сендвіч-панелей. Можна використовувати їх як зовні, так і всередині приміщення, вони мають стійкість до виникнення плісняви, довговічні й красиві. Але не рекомендується застосовувати їх на сонячній стороні будинку, адже вони схильні вигоряти на сонці й можуть втратити форму.
  6. Пінопласту. Його фіксують по периметру віконного отвору, армують спеціальною сіткою, кілька разів покривають шаром шпаклівки та фарбують. Цей матеріал легкий, просто встановлюється, а також не боїться впливу зовнішніх факторів.

Як заштукатурити укоси самостійно

Розберемо найпопулярніший спосіб для самостійного оздоблення – за допомогою штукатурки.

Переваги штукатурного способу:

Якщо ви шукаєте, як робити укоси на вікнах з вулиці, то це найкращий спосіб для того, щоб зробити це власними силами. Але є висока ймовірність зробити все неідеально, з похибками. Тому для рівних та акуратних штукатурних робіт краще звернутися до професіоналів.

Готуємо розчин

Для приготування розчину потрібно змішати пісок та цемент у пропорції 1:2, 1:3 або 1:4. Візьміть глибоку ємність та перемішайте компоненти. Потім влийте воду та перемішайте до однорідності. Беріть таку кількість води, щоб розчин вийшов за консистенцією, як густа сметана.

Для того, щоб приготована штукатурка швидше схоплювалася, рекомендують до суміші додати трохи клею ПВА. А щоб уповільнити процес, вливають мийний засіб.

Як закрити щілини

Перед тим, як заштукатурити зовнішній укіс, його спочатку заповнюють монтажною піною. Так ось перед роботою необхідно обрізати надлишки піни за допомогою металевого шпателя чи малярного ножа. Далі потрібно нанести ґрунтовку на шов, щоб майбутня штукатурка не відвалилася.

Як штукатурити укоси покроково:

  1. Візьміть великий та маленький шпатель, перший шириною 20 см, а другий 5-8 см.
  2. На великий візьміть запас розчину, а маленьким набирайте та забивайте шви.
  3. Робота виконується спочатку на нижній та бічній стороні, а потім на верхній.
  4. Нанесіть суміш у напрямку від вікна до вулиці по горизонталі, а надлишки знімайте вертикальним рухом.
  5. Вдавлюйте штукатурку в щілину так, щоб вона максимально заповнила всі порожнечі.

Фінішне оздоблення

Якщо погода нормальна, то розчин висихатиме близько 24 годин. Щоб було надійніше, орієнтуйтеся на колір штукатурки – вона повинна стати світлішою, якщо просохла.

Для тих, хто хоче створити естетичний зовнішній вигляд зовнішніх укосів, подальший план дій такий:

  1. Дочекайтеся просихання першого шару, а потім встановіть кутовий профіль.
  2. Нанесіть новий шар, поступово вирівнюючи поверхню.
  3. Поправте кути, у міру висихання, якщо це необхідно.
  4. Зробіть затирання та нанесіть ґрунтовку.
  5. Далі можна нанести декоративну штукатурку зверху.
  6. Коли укіс повністю висохне, то можна буде пофарбувати його фасадним акрилом.

Чи варто замовляти послугу у спеціалістів

Якщо ви хочете отримати результат одночасно якісний, естетичний та практичний, зверніться до майстрів компанії Газда. На всю продукцію у нас є гарантія, команда складається з досвідчених людей, а роботу виконують за найкращими європейськими стандартами. Професіонали спочатку зроблять замір вікна, розрахують вартість робіт, максимально швидко виготовлять необхідні вироби та зроблять вікна. Крім обробки внутрішніх та зовнішніх укосів, у нас є послуги заміни склопакетів, ремонту балконних дверей та вікон.

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню