На ринку 17 років site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
22 липня

Регулювання прилягання стулки

Одна із сильних сторін металопластикових вікон – високий ступінь герметичності, завдяки якій в квартиру не проникає пил і шум, повітря з вулиці (в тому числі холодний). До того ж в сучасній віконній фурнітурі передбачена можливість регулювання ступеня прилягання стулок, щоб, наприклад, влітку забезпечити приплив свіжого повітря, а взимку, навпаки, гарантовано захиститися від холоду. Правда, далеко не всі в курсі, як відрегулювати пластикові вікна на зимовий режим або навпаки перевести в літній варіант. У цій статті ми і розповімо про простий налаштуванні.

Що таке віконні режими?

З метою продовження терміну служби металопластикових вікон (а точніше їх фурнітури) передбачена установка різних режимів. Відповідно до законів фізики практично будь-який матеріал на холоді стискається, а на жарі – розширюється. Стосується це і вікон. За допомогою регулювання режимів можна знизити знос ущільнювачів, попередити пошкодження кріпильних елементів і стулок.

Так, на зиму, коли відбувається стиснення, потрібно посилити притиск стулок до рами. Відповідний режим вікна називається зимовим. На літо, коли має місце розширення, варто навпаки послабити прилягання, щоб зберегти цілісність ущільнювачів. В окремих видах фурнітури також пропонується можливість вибору проміжного – цілорічного варіанти із середнім ступенем притиску.

Перевести в зимовий / літній режим можна практично всі сучасні пластикові вікна: регулювання подібного виду передбачена в фурнітурі більшості відомих марок, в тому числі Siegenia, Maco, GU і т.д.

Коли варто міняти притиск стулки?

В ідеалі перехід між режимами робиться по сезону, тобто двічі на рік – фактично на початку опалювального сезону (переклад на зиму) і наприкінці (переклад на літо). Це регулювання дозволить знизити знос ущільнювачів.

Додатковими приводами змінити щільність прилягання є:

Як перевести пластикові вікна на зимовий режим: поетапна інструкція

Зміна притиску на більш щільний здійснюється наступним чином:

  1. Попередньо варто очистити фурнітуру від різних забруднень, протерти її вологою губкою, спеціальним пензликом.
  2. На стулці потрібно виявити всі цапфи (ексцентрики). Їх число обумовлено розмірами віконної конструкції: чим вона більша, тим більше таких елементів. Змінювати позицію потрібно для всіх ексцентриків, тобто у всіх повинно бути єдине положення після проведення регулювань.
  3. Візьміть інструмент для зміни положення цапф – шестигранна або стандартна викрутка, плоскогубці.
  4. Поверніть кожен ексцентрик на кілька десятих сантиметра за годинниковою стрілкою.
  5. Оцініть отриманий результат. Ступінь прилягання прямо пропорційна Тугість повороту ручки. Додатково можна вкласти між стулкою і віконною рамою паперовий листок, якщо він рветься при спробі його дістати, то притиск сильний.

Якщо ви не хочете займатися подібною роботою самостійно, то завжди можна звернутися за сервісом в віконну компанію.

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню