site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
22 Липень

Ситуація, коли пітніють пластикові вікна, трапляється нерідко. Як показує практика, тільки 5-7% випадків це пов’язано з непрофесійною / неякісною установкою віконних конструкцій. В інших випадках питання, чому запотівають пластикові вікна, передбачає розбір фізики процесу виникнення конденсату і особливостей мікроклімату у вас в квартирі.

Трохи теорії

Конденсат – це вода, яка виділяється з повітря. Вона в ньому є обов’язково, але при нормальних умовах вона просто коригує рівень вологості. При падінні температури нижче певної межі (його іменують точкою роси) в повітряних масах з’являється надлишок вологи, який і проступає на холодних поверхнях у вигляді дрібних крапельок пари.

Причини, чому потіють пластикові вікна зсередини

Як трактувати фізичні процеси можна застосувати до віконних конструкцій? Дуже просто: для стандартної для житла температури повітря в 20 градусів і вологості в 60% точка роси дорівнює 12 градусам. Якщо на профілі або внутрішньому склі вона складе це або менше значення, то поява конденсату неминуче. І взимку для цього нерідко створюються всі умови, коли є проблеми зі збереженням тепла (встановлений тонкий склопакет, якість опалення не дуже високо, люті морози на вулиці).

Чому пітніють вікна пластикові крім низьких температур?

Через надлишок вологості, а накопиченої вологи в повітрі потрібно кудись діватися. До цього призводять різні факторів:

– велика кількість людей в приміщенні;

– наявність домашніх рослин;

– висока герметичність віконної конструкції, яка виключає природне провітрювання.

Що робити, коли пітніють пластикові вікна?

Як усунути ситуацію з випаданням конденсату на віконних конструкціях в кожному конкретному випадку, залежить від істинних причин. Наведемо основні, загальні рекомендації, розбивши їх на дві категорії, а ви зупинитеся на тих, які характерні для вас:

Як уникнути порушення теплообміну:

1. Чи не забувайте про провітрюванні. В ідеалі запускайте свіже повітря двічі в день мінімум по 10 хвилин, причому навіть взимку, якщо періодично запотівають пластикові вікна.

2. Переставте домашні рослини подалі від вікон, якщо це можливо.

3. Перевірте якість роботи витяжних вентиляційних систем. Це досить часта причина, чому потіють вікна пластикові в будинках старої будівлі. Якщо потрібно, виконайте прочищення.

4. Відмовтеся від сушки попрану речей в приміщенні, де є проблема запотівання ПВХ-вікон.

Як усунути проблему збереження тепла:

1. Переконайтеся, що у вас не дуже широкий підвіконня, і він не перекриває теплі повітряні потоки, що йдуть від радіатора опалення.

2. Поліпшити теплоізоляцію приміщення, для чого можна виконати зовнішнє утеплення стін.

3. Встановіть тепла підлога. Це поліпшить мікроклімат, але і гарантовано дозволить забути про питання, чому потіють металопластикові вікна.

4. Замініть вікна на більш теплі (іноді досить поміняти склопакет на 2-камерний з енергозберігаючим склом).

Інші публікації

закрити
закрити Всі категорії
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню