На ринку 17 років site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
2 лютого

Після встановлення пластикових вікон потрібно запінити монтажний шов піною для кращої герметизації та займатися оздобленням укосів спочатку всередині, а потім зовні. Це важливий етап, який не варто пропускати, адже він виконує не лише декоративну роль, а й дає додатковий захист виробу від різних зовнішніх впливів.

Оскільки багатьом не так пріоритетна зовнішня частина будівлі, як внутрішня, досить часто заповненням монтажною піною роботи і закінчуються. Деякі господарі беруться самі «доробляти» за майстрами, штукатурити щілини, щоб зовні будівля виглядала трохи охайніше.

Зовнішнє оздоблення потрібне для того, щоб погодні умови, пліснява й грибок не руйнували вікно. Але для гарного захисту та збереження естетичності потрібно правильно та якісно його зробити. Вам допоможуть наші фахівці компанії Gazda, адже ми маємо таку послугу й працюємо з різними матеріалами, які використовуються в оздобленні.

Якщо ви хочете заощадити на цьому, то вам буде корисно дізнатися, як зробити укоси на вікнах зовні самостійно. Про це йтиметься у статті.

Зміст:

  1. Навіщо роблять зовнішні укоси
  2. Які матеріали використовуються для оздоблення на вулиці
  3. Зовнішнє оздоблення штукатуркою: плюси та мінуси
  4. Як штукатурити укоси: покрокова інструкція
  5. Завершальний етап оздоблення
  6. Переваги співробітництва з фахівцями

Навіщо роблять зовнішні укоси

Зовнішній вигляд вікон не такий важливий, як їхня функціональність та надійне збереження експлуатаційних властивостей. Для цього і треба робити укоси з боку вулиці. Щілину, яка утворюється між рамою та віконним отвором заповнюють монтажною піною, але сам по собі цей матеріал має низьку стійкість до сонячних променів та вологи. Незабаром піна стає крихкою та розсипається, тобто втрачає свої захисні властивості.

Розберемо основні мінуси відсутності оздоблення на вулиці:

Таким чином виходить, що зовнішнє оздоблення вікон також важливе, як і всередині приміщення. Багато скарг на експлуатацію виробу, включаючи протяги та холод, вказують на проблему відсутності якісних укосів, а не самих вікон. І краще один раз витратитися та постаратися зробити все нормально, ніж потім страждати від незручностей та переплачувати за опалення у зимовий період. Ось чому варто робити укоси зовні будівлі та не відкладати це надовго.

Які матеріали використовуються для оздоблення на вулиці

Сучасний асортимент надає багатий вибір різних матеріалів з хорошими характеристиками, якими можна зробити укоси. Однак зовнішнє оздоблення передбачає ретельніший відбір, щоб обраний матеріал міг витримувати погодний фактор. Також важливо аналізувати власні цілі, враховувати бюджет, нюанси монтажу та експлуатації.

Розберімо, які сучасні матеріали на ринку використовуються як основа для укосів:

  1. Штукатурка. Це досить поширений варіант, який давно вже використовується та є класичним. Ним можна зробити укоси як зовні, так і всередині приміщення, до того ж матеріал підійде для віконних конструкцій будь-яких форм та розмірів. Сам процес є складним через проведення робіт у кілька етапів, особливо для новачків.
  2. Пластик. Для цих цілей застосовують полівінілхлорид, який має стійкість до холоду, швидко монтується, простий у догляді. Але пластикові укоси мають такі істотні мінуси, як вразливість до сильної спеки та сонця, а також механічних пошкоджень. Через крихкість вони легко ламаються, але не піддаються реставрації, тому їх потрібно повністю замінювати.
  3. Сендвіч-панелі. Даний матеріал стійкий до плісняви та грибка, досить практичний, має привабливий зовнішній вигляд та швидко монтується. Мінус у тому, сендвіч-панелі не люблять сонця, згодом можуть вигоряти й навіть втрачати свою форму та початкові характеристики.
  4. Гіпсокартон. Також універсальний та практичний матеріал, який застосовується не тільки в оздобленні віконних конструкцій, а й дверей, стін. Класичний варіант має вразливість до вологи, і, хоча є вологостійкі варіанти, все ж таки підходить він більше для внутрішніх робіт. Лист гіпсокартону має ідеально гладку та рівну поверхню й легко монтується на клейові склади або каркасним способом.
  5. Пінопласт. Підходить для тих, хто хоче укоси з простим монтажем та мінімальними фінансовими витратами. Він закріплюється по периметру отвору вікна, з армувальною сіткою, шаром шпаклівки та фарби. Пінопласт легкий, а також не має слабкості до погодних умов.
  6. Метал. Дорожчий варіант для зовнішнього та внутрішнього оздоблення. Щоб він не іржавів від вологи, використовують оцинковане залізо з полімерним покриттям. Виріб має приємний зовнішній вигляд, високу міцність, довговічність, але не кожен може дозволити собі його.

Зовнішнє оздоблення штукатуркою: плюси та мінуси

Для самостійного оздоблення найбільше підходить саме штукатурний спосіб. Він не просто так роками зберігав свою популярність, адже має багато переваг. Це, як мінімум, найдешевший варіант з усіх, особливо, якщо брати бюджетні суміші для виготовлення штукатурки. А це вже важливо, якщо хочеться заощадити, але при цьому отримати практичний та візуально приємний результат.

Є й інші переваги:

Але є й недоліки, наприклад те, що самостійно буває важко вирівняти шари. Результат може вийти неідеальний, особливо якщо ви новачок. Без навичок та знань маляра-штукатура може бути важко провести роботу досить акуратно. Іноді все ж таки краще звернутися до професіоналів за допомогою.

Як штукатурити укоси: покрокова інструкція

Перед тим, як взятися до роботи, спочатку потрібно купити необхідні компоненти й приготувати з них розчин. Для перемішування підготуйте глибоку місткість, додайте туди пісок та цемент у співвідношенні 1:2, 1:3 чи 1:4. Змішайте спочатку сухі компоненти, а потім почніть поступово підливати воду, щоб зрештою отримати розчин з консистенцією густої сметани.

Іноді рекомендують до розчину додавати невелику кількість клею ПВА, щоб прискорити процес висихання штукатурки. Для того, щоб навпаки сповільнити його, додають трохи мийного засобу.

А тепер коли розчин готовий, можемо братися до роботи. Розберімо, як зробити укоси на вікнах зовні за допомогою штукатурки покроково:

  1. Видаліть залишки монтажної піни. Для цього візьміть малярний ніж або металевий шпатель та обріжте піну, яка стирчить, щоб вона не заважала при подальших роботах.
  2. Нанесіть на шви ґрунтовку, щоб штукатурка міцніше трималася.
  3. Приготуйте два шпателі для комфортної роботи. Один має бути більше – 20 см завширшки, а інший менше – десь 5-8 см.
  4. Набирайте на великий шпатель запас розчину, а маленьким беріть звідти потроху й забивайте шви.
  5. Зробити потрібно спочатку нижню та бічну сторону, а потім уже переходити на верхню частину виробу.
  6. Рухи при нанесенні розчину мають бути по горизонталі – від вікна до вулиці.
  7. Для того, щоб зняти надлишки та вирівняти поверхню, робіть вертикальні рухи.
  8. Порожнечі та щілини потрібно по-максимуму забити штукатуркою, тому варто добре вдавлювати розчин у такі місця.

Завершальний етап оздоблення

Як тільки закінчите з основним етапом роботи, не поспішайте радіти, адже попереду ще висихання цього шару та фінішне оздоблення. Як правило, на те, щоб перший шар штукатурки просох повністю, потрібна доба. Ще варіант – орієнтуватися на колір розчину (готовий результат буде світлішим, ніж мокра штукатурка). Але все ж таки краще перестрахуватися й почекати не менше 24 годин, і те, за умови, що буде нормальна погода.

Далі план ваших дій такий:

Переваги співпраці з фахівцями

Для отримання якісного результату, який не тільки естетично виглядатиме, а й виконуватиме свої експлуатаційні функції варто звернутися до професійних майстрів. Вони мають необхідний багаж знань та досвіду, виконують роботу швидко та гарантовано добре. Вам не доведеться турбуватися, що ви витратили гроші на матеріали та щось можете зіпсувати/зробити неідеально. До того ж у співпраці з фахівцями відкривається можливість вибирати серед інших матеріалів, які ми описали у статті.

Компанія Ґазда допоможе підібрати оптимальний варіант для вашого бюджету, під ваші цілі та потреби. Також ви отримуєте гарантію на виконану роботу. Процедура відбувається у кілька етапів: замір вікна, розрахунок вартості робіт, виготовлення необхідних матеріалів у найкоротші терміни та саме облицювання. Також у нас є низка інших послуг – ми замінюємо склопакети, ремонтуємо двері, вікна.

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню