На ринку 17 років site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
30 листопада

Пластикові вікна обирають завдяки практичності, зовнішній привабливості, тепло- та звукоізоляційним властивостям. Але їх буде недостатньо, щоби повною мірою забезпечити квартирі тепло, комфорт, захистити від протягів. При заміні або встановленні нових металопластикових вікон порушується питання оздоблення укосів. Це дуже важливий комплекс робіт, який виконує захисні, теплоізоляційні та декоративні функції.

Потрібно підходити до процесу вибору укосів відповідально, щоб біля вікна не накопичувалася волога в холодну пору року й не провокувала виникнення плісняви. Якщо один раз встановити все правильно, вам значно рідше доведеться ремонтувати їх. Нюанси правильного вибору може підказати наша фірма Gazda. Рекомендується проконсультуватися з фахівцями, перш ніж купувати матеріали для роботи.

У цій статті обговоримо, які укоси краще, розберемо особливості, переваги та недоліки кожного з них.

Зміст:

  1. Які мають бути укоси
  2. Що варто враховувати при виборі зовнішніх та внутрішніх укосів
  3. Коротко про матеріали
  4. Штукатурка
  5. Пластикові сендвіч-панелі
  6. Гіпсокартон
  7. Прямі чи косі укоси
  8. Підсумки

Які мають бути укоси

Без правильно встановлених укосів вікно не зможе функціонувати повноцінно, навіть якщо ви берете найякісніші та найдорожчі матеріали для ремонту. Усі енергоощадні функції виробу, закладені виробником, не виконуватимуться без додаткового оздоблення.

Для правильного вибору потрібно знати, які властивості вони повинні мати:

Загалом, гарне оздоблення має підкреслювати та покращувати експлуатаційні властивості ваших вікон, а не псувати їх.

Що варто враховувати при виборі зовнішніх та внутрішніх укосів

Установка внутрішніх та зовнішніх укосів дуже важлива й причин для цього досить багато. Складно не погодитись, що після монтажу вікон шви, заповнені монтажною піною, виглядають взагалі не естетично. І якщо зовні це ще не так критично, то всередині приміщення деталь сильно псує інтер’єр, а подальший сенс у гарному ремонті відпадає. До того ж сама монтажна піна забезпечує захист зовсім недовго – без якісного захисту вона почне руйнуватися.

Таким чином, на вікні поступово з’являється конденсат, вас починають мучити протяги, знижується і якість звукоізоляції. Вікна зовні не захищені від впливу ультрафіолетового випромінювання сонця, яке також скорочує термін експлуатації. Через всі ці неприємні симптоми можна помилково подумати, що настав час ремонтувати вікна, але справа може бути саме у відсутності хорошого оздоблення.

Зовнішні укоси значно важливіше зробити, ніж внутрішні, тому що на вулиці вони постійно піддаються впливу погодних умов. Через це не всі матеріали підходять для оздоблення, як, наприклад, гіпсокартон – він просто розмокне від дощу. Для вулиці беруть штукатурку або сендвіч-панелі, оскільки це найстійкіший до кліматичних факторів матеріал. Зовні вікно теж потрібно красиво заштукатурити та пофарбувати водоемульсійною фарбою для фасадних робіт, щоб виріб мав привабливий вигляд.

Коротко про матеріали

Якщо ще кілька десятиліть тому для оздоблення використовувалася шпаклівка, штукатурка та водоемульсійна фарба, то зараз є широкий вибір різноманітних матеріалів для цієї мети. З появою металопластикових вікон з’явилася потреба якісніше зберігати їх функції, тому тепер є такі види оздоблення:

  1. Гіпсокартон. Завдяки цим листам результат виходить рівніший та естетичніший, до того ж працювати з ним легко, він швидко монтується.
  2. Пластикові сендвіч-панелі. Популярний та сучасний варіант з масою переваг.
  3. Штукатурка. Її обирають найчастіше, попри на деякі недоліки, досі зберігає попит навіть для пластикових віконних конструкцій.
  4. Метал. Використовують для зовнішнього облицювання, але рідко, оскільки матеріал досить дорогий. Він естетичний, стійкий до температурних перепадів, сонячних променів, довговічний. Але краще брати різновид із полімерним покриттям, щоб уникнути корозії.
  5. Декоративний камінь. Його застосовують не так часто, зате він підходить для оздоблення як внутрішніх, так і зовнішніх укосів. Виглядає дуже солідно, але потребує чималих фінансових затрат. Зазвичай використовується для встановлення дерев’яних вікон.
  6. Керамічна плитка. Хороший варіант для облицювання вікна ванної або кухні. Дозволяє цікаво доповнити інтер’єр. Потребує певних навичок при монтажі – потрібно правильно обрізати плитку та укласти її.
  7. Дерево. Гармонічно виглядає з металопластиковими конструкціями, але потребує особливого догляду, тому його вибирають дуже рідко.

Приблизно визначитись, які укоси краще ви зможете, коли розберетеся з основними властивостями, перевагами та недоліками матеріалів. Далі пропонуємо ознайомитися докладніше з трьома популярними видами облицювання на нашому ринку.

Штукатурка

Для того, щоб робити віконні укоси за допомогою штукатурки, потрібно мати певні навички та вміння. Вона підходить для внутрішніх та зовнішніх укосів, тільки у другому випадку краще брати спеціальний склад для фасадної роботи. Вся суть процесу в тому, щоб приготованою сумішшю спочатку заповнити щілини та нерівності, а наступними шарами вирівнювати поверхню. Потім наносять фінішний шар штукатурки, а після висихання можна фарбувати.

Серед переваг цього матеріалу:

З мінусів варто насамперед згадати складність самого процесу – він не підходить для новачків. Рівний та естетичний результат досить складно отримати, не маючи навичок маляра-штукатура. Крім того, необхідно терпляче чекати, поки кожен шар просохне. Також між пластиковою рамою й штукатуркою можуть утворюватися щілини.

Низькі теплоізоляційні характеристики цього матеріалу ні для кого не секрет, а монтувати додатковий шар утеплювача під нього не можна. Оновлювати та ремонтувати виріб доведеться досить часто (раз на 1-2 роки), оскільки він може тріскатися та обсипатися. Якщо ви хочете займатися самостійним оздобленням, то краще придивитися до інших матеріалів.

Пластикові сендвіч-панелі

Облицювання пластиком вважається відносно молодим, але воно має великий попит для сучасних ремонтів. Сендвіч-панелі являють собою листи пластику, між якими поміщають шар полістиролу, які грає роль утеплювача й зміцнює конструкцію. Якщо потрібна установка на вікна, рекомендується брати товщину 10 мм.

Плюси пластикових сендвіч-панелей:

  1. Пластикові укоси багатьом подобаються простотою свого монтажу, плюс ніякого пилу та бруду в процесі роботи.
  2. Не потрібно купувати матеріали для подальшого оздоблення, оскільки поверхня панелей рівна й виглядає естетично.
  3. Стандартний білий колір можна за бажанням змінити на якийсь інший, що додасть різноманітності у ваш інтер’єр.
  4. Є можливість підібрати пластик із малюнком, який імітує деревину.
  5. Теплоізоляція такого матеріалу на висоті, адже він йде вже з утеплювачем усередині.
  6. Пластик довговічний та стійкий до вологи.

Мінусом цього матеріалу є ризик деформації при різкому відкритті стулки, а також вартість – багатьом вона не по кишені. Дешеві аналоги пластику швидко жовтіють, тож краще не економити.

Гіпсокартон

Майстри використовують гіпсокартон у різних ремонтних роботах, у тому числі й для оздоблення вхідних дверей, що робить його універсальним. Таке облицювання укосів має деякі особливості: монтаж включає установку латування (металевого куточка), поверх якої кріплять листи. Під них укладають пінопласт чи інший утеплювач. Гіпсокартон використовують тільки для оздоблення всередині приміщення, а зовні монтують досить рідко, хіба що беруть спеціальні вологостійкі листи з шаром штукатурки зверху.

Матеріал швидко й нескладно монтується, дозволяє створювати рівну поверхню (без необхідності вирівнювання шпателем), радує довговічністю та доступною ціною. Але він також має й мінуси:

Прямі чи косі укоси

При виборі укосів для вікон важливо врахувати їх не тільки як елемент конструкції, але і як функціональний дизайнерський акцент. Косі мають розворот у 3-5 градусів, вони не просто створюють естетично приємний вигляд, але й забезпечують додаткове проникнення природного світла до приміщення. Багато хто бажає розгорнути конструкцію, щоб було світліше в кімнаті.

Однак у процесі реального будівництва зустрічаються ситуації, коли прямі укоси стають невіддільною частиною проєкту. Це може бути обумовлено різними обставинами, такими як помилки у розрахунках, нестандартні розміри вікон, або особливості монтажу в панельних будинках. У такому разі іноді доводиться вимушено обирати прямі.

Важливо підкреслити, що вони також не позбавлені своєї функціональності та стилю. Навіть стають несподіваним елементом дизайну, надаючи інтер’єру неповторного характеру. Такі рішення вимагають уважного балансу між практичністю та естетикою, а вибір залишається за замовником, виходячи з його індивідуальних уподобань та умов проживання.

Підсумки

Матеріал укосів потрібно підбирати в залежності від того, яка у вас мета й скільки грошей ви готові в них вкласти. Самостійно й без особливих навичок буде важко зробити якісне оздоблення, з правильними вимірами, рівне та естетично привабливе. Багато фірм пропонують зробити укоси з тих матеріалів, які ми розібрали у статті.

Звісно, вам доведеться заплатити за роботу фахівців, зате будете спокійні й задоволені результатом. Не варто економити на монтажі та оздобленні вікон, якщо хочете насолоджуватися приємним зовнішнім виглядом та функціональністю виробу довгі роки.

Для консультації з вашого питання можна звернутися до наших спеціалістів компанії Ґазда. Вони порахують вартість робіт, проведуть правильні та точні виміри, зроблять оздоблення укосів вікон/дверей швидко та професійно.

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню