На ринку 17 років site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
25 жовтня

Інтер’єр вашого будинку – по суті, чисте полотно, на якому можна продемонструвати свою індивідуальність та творчість. Однак багато хто з нас, створюючи затишок та комфорт, забувають про такі важливі деталі, як віконні укоси. Гіпсокартонні укоси стали популярним та функціональним елементом дизайну, який надасть вашому будинку завершеного та акуратного вигляду. Вони також захищають приміщення від холоду, створюють необхідну звукоізоляцію та затишок.

Цей матеріал вважається одним із найдоступніших для проведення ремонтних робіт. Єдиний нюанс – це те, що їх потрібно рівно та красиво пошпаклювати. Для цього вам доведеться справлятися самостійно або викликати професіоналів з компанії Gazda й вони допоможуть зробити все в найкращому вигляді.

У цій статті ми розповімо, як зробити укоси на вікнах із гіпсокартону, щоб вони радували вас своєю красою та практичністю довгий час. Розглянемо всі тонкощі проведення робіт та правильну послідовність їх виконання.

Зміст:

  1. У чому переваги гіпсокартону перед іншими матеріалами
  2. Як правильно підібрати матеріал
  3. Які матеріали та інструменти знадобляться для проведення робіт
  4. Підготовка до створення укосів
  5. Монтуємо гіпсокартонні укоси самостійно
  6. Декоративне оздоблення – кінцеві штрих
  7. Підсумки

У чому переваги гіпсокартону перед іншими матеріалами

Сьогодні гіпсокартон набирає все більшої та більшої популярності. Його досить часто обирають для оздоблення віконних укосів, оскільки він має свої плюси, які виділяють його серед інших матеріалів.

Серед його переваг:

Є й мінуси, тому що для проведення робіт потрібно як мінімум знати, як правильно все робиться. Там безліч таких додаткових операцій, як шпаклювання, ґрунтування та фарбування готового виробу – ці етапи можуть викликати у багатьох труднощі. Тому із встановленням частіше звертаються до фахівців.

Як правильно підібрати матеріал

Досвідчені майстри рекомендують брати в роботу лише вологостійкий гіпсокартон, щоб він не піддавався негативному впливу температури чи вологи. На вікнах може утворитися конденсат, особливо в зимовий час, коли є різниця у температурних режимах усередині та зовні приміщення. Вологостійкий матеріал здатний витримувати цей нюанс, він ідеально підходить для внутрішнього оздоблення віконної конструкції.

Щоб підвищити міцність, радять брати товщину не менше ніж 9,5 мм, але оптимальний варіант – це 12,5 мм. Це зробить отриманий результат надійнішим.

Які матеріали та інструменти знадобляться для проведення робіт

У ході обшивки використовуються різні інструменти, але в цілому нічого складного немає – це найпростіші й доступні речі, які не важко знайти в будівельному магазині або навіть у вас вдома. Рекомендується підготувати їх заздалегідь, щоб забезпечити комфортний процес та не відриватися на пошуки того чи іншого інструменту.

Для проведення робіт з внутрішньої обробки вікон знадобиться зібрати такі матеріали:

  1. Гіпсокартон. Основний елемент, яким робитимемо укоси.
  2. Профіль для вікна або укосів. Це така тонка металева смужка, яка зігнута по всій довжині під кутом 90 градусів, при цьому одна зігнута частина більша за іншу. Найменшу сторону використовують для того, щоб прикріпити профіль до віконної конструкції. Виміряйте загальну довжину всіх укосів, щоб зрозуміти, скільки укісного куточка знадобиться.
  3. Саморізи (текси), діаметром 3,5 мм та довжиною 9,5 мм. Потрібні для прикріплення до рами укосів.
  4. Саморізи по металу, діаметром 3,5 мм та довжиною 25 мм. З їх допомогою кріпиться гіпсокартон до укісного куточка.
  5. Контрашульці (перфоровані куточки). Використовуються для захисту кутів від ушкоджень. Бажано брати їх поштучно, тому що потрібен цілісний перфокут.
  6. Серп’янка (перфорована сітка). Вона дозволить захистити внутрішні кути від розтріскування.
  7. Мінеральна вата. Це додатковий утеплювач, тому що монтажна піна не дуже рятує від появи конденсату. Її закладають під гіпсокартон, штовхають до віконної рами, щоб утеплити укоси зсередини.
  8. Гіпсовий клей. Одна сторона цього матеріалу приклеюється клеєм до отвору вікна, а інша кріпиться шурупами.
  9. Фінішна шпаклівка. Необхідна для проведення завершальних штрихів.
  10. Водоемульсійна фарба. Кінцевий елемент декоративного оздоблення.

Також, для проведення монтажу та обробки укосів потрібен шурупокрут, міксер для замішування шпаклівки та клею, монтажний ніж, шпателі, наждачний папір, малярські пристрої – валики або пензлики.

Підготовка до створення укосів

Перед тим, як розпочати роботу, необхідно добре очистити поверхню від пилу та будь-яких сипучих матеріалів, а потім заґрунтувати її. Можна заґрунтувати також і частину гіпсокартонних листів, якою клеїтимете їх до віконного отвору. Бажано цей невеликий етап не пропускати, оскільки він забезпечує рівномірне поглинання клейового розчину.

Процес підготовки також включає виготовлення клею. Для цього береться суха суміш та певна кількість води, як зазначено в інструкції. Суміш потрібно додати у воду, зачекати кілька хвилин, щоб вона поглинула рідину, а потім уже поступово перемішувати. Для виготовлення нових порцій клею потрібно щоразу брати чисту тару.

Враховуйте також те, що якщо у вас тільки недавно проходила заміна вікна, то до монтажу та оздоблення укосів можна приступати щонайменше через 24 години. Важливо зачекати на цей час, оскільки монтажна піна повинна встигнути добре просохнути.

Монтуємо гіпсокартонні укоси самостійно

Якщо ви наважилися взятися за справу самостійно, й вам багато чого незрозуміло, то рекомендуємо спробувати один хороший спосіб.

Отже, розберемо, як зробити укоси на вікнах з гіпсокартону покроково:

Декоративне оздоблення – кінцеві штрихи

Даний етап багатьох лякає та відштовхує, саме через нього наймають фахівців, щоб ті зробили все красиво та рівно. Від якості виконання всіх малярних робіт залежатиме остаточний зовнішній вигляд виробу.

Спочатку на кути з обох боків встановлюються контрашульці. Для цього на них наносять шпаклівку, а потім наклеюють заготовлений за розмірами перфорований куточок, який потрібно втиснути прямо в нанесений мокрий шар. Всі надлишки, які вилазитимуть у процесі робіт, легко видаляються шпателем.

Після цього процесу йде перше просушування. Сухий куточок очищають та проходять по всьому укосу. На внутрішні кути потрібно вклеювати серп’янку для захисту від розтріскування, що накладається під час процесу шпаклівки.

Бажано шпаклювати укоси кілька разів, при цьому давати їм повністю просихати, а це досить довга та копітка робота. Останній шар підрівнюється м’яким наждачним папером, а потім покривається водоемульсійною фарбою необхідного кольору. Не забудьте залишати час між нанесеними шарами для просихання фарби.

Підсумки

Дотримуючись нашої детальної інструкції, можна самостійно зробити укоси, які будуть не тільки функціональні, а й чудово впишуться в інтер’єр. Сам процес досить простий, певних навичок вимагатиме лише шпаклівка. Але в цьому випадку можна довірити роботу нашим фахівцям із компанії Газда. Вони швидко та якісно виконають усі необхідні роботи, а ви будете спокійні, адже отримаєте гарантовано практичний, рівний та гарний результат.

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню