На ринку 17 років site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
13 листопада

Пластикові вікна є популярним вибором для багатьох будинків та офісів завдяки своїй ефективності в утепленні та звукоізоляції. Однак, як і будь-які інші елементи в будівлі, вони можуть потребувати своєчасного обслуговування, щоб залишатися в хорошому стані й виконувати свої функції якнайкраще. Для підтримки функціональності віконні вироби потрібно правильно відрегулювати.

Ця процедура дозволяє зберігати герметичність виробу, щільність його притвору та плавний рух при відкриванні – без торкання до рами та перекосів. Найперше регулювання виконується монтажниками, при встановленні самого вікна й після цього якісь дефекти або порушення в їх роботі повинні бути відсутніми. Однак, через деякий час починають з’являтися провисання у стулок, оскільки утворюються маленькі люфти. Якщо нічого не робити з цими відхиленнями, то надалі вони тільки посилюватимуться та заважатимуть роботі всього виробу.

У цій статті ми розглянемо, як відрегулювати пластикові вікна, щоб зберегти комфорт та довговічність вашого будинку.

Зміст:

  1. Як зрозуміти, що вікна потребують регулювання
  2. Які необхідні інструменти для проведення робіт
  3. Навіщо потрібне регулювання притиску стулки
  4. Як відрегулювати вікно при нещільному закритті
  5. Регулювання по вертикалі та горизонталі
  6. Що робити, коли стулка туго закривається
  7. Як змастити металопластикові вікна
  8. Усуваємо несправність ручки та віконної фурнітури
  9. Підсумки

Як зрозуміти, що вікна потребують регулювання

Будь-які порушення у роботі вікон можуть вказати на те, що їм потрібне регулювання. Ви можете спробувати виправити проблеми самостійно або спочатку звернутися до професіоналів, наприклад, з компанії Gazda та довірити цю справу їм.

Про те, що час проводити цю процедуру можуть говорити такі ознаки:

Регулювання здійснюють на будь-які рухомі елементи виробу, до них відносяться запірні цапфи, нижня поворотна петля та верхня петля з поворотно-відкидним механізмом. Цього можуть потребувати відразу кілька точок: наприклад, доведеться вирівняти виріб і по вертикалі, і по горизонталі, а також провести налаштування притиску до рами й рівно виставити нижній кут.

Якщо ви виявили у себе перелічені ознаки, то не варто зволікати із розв’язанням цієї проблеми. Відсутність своєчасних заходів може призвести до серйозних несправностей вікна та значного збільшення витрат на ремонт.

Які потрібні інструменти для проведення робіт

Для проведення робіт вам знадобиться простий набір інструментів, більшість з яких можна легко знайти вдома або купити в будівельному магазині. Щоб зробити процедуру самостійно в домашніх умовах, вам знадобиться:

  1. Хрестова та плоска викрутка.
  2. Шестигранник 4 мм.
  3. Шурупокрут та набір біт до нього різної форми.
  4. Плоскогубці.
  5. Силіконове мастило для фурнітури.

Шестигранний ключ можливо єдиний елемент із цього списку, з пошуком якого іноді виникають труднощі. Це основний інструмент, який потрібен для регулювання вікон, але купити його можна в будь-якому магазині меблевої фурнітури. Такі ключі зараз активно застосовуються у збірці сучасних корпусних меблів, тому ви без проблем його знайдете.

Шурупокрут вам знадобиться під час роботи з гвинтовими з’єднаннями, які кріплять елементи фурнітури до віконного профілю. Плоскогубці можуть стати в пригоді як допоміжний інструмент. Додатково можна змастити всю фурнітуру в якості завершальних штрихів. Для цього купіть силіконове мастило або можна взяти аерозольне, наприклад, WD-40.

Навіщо потрібно регулювання притиску стулки

Притиск стулки – це важливий параметр, який характеризує силу її притискання до віконної рами, коли вона знаходиться у закритому режимі. Часто доводиться виставляти саме оптимальний притиск, адже на зиму ставиться максимальний, а на літо – мінімальний. Таким чином отримують зимовий та літній режим вікна. Взимку щільність прилягання повинна бути підвищеною, щоб значно зменшити потрапляння холодного повітря в приміщення. Але при сильному притиску на постійній основі набагато швидше зношуються гумові ущільнювачі, тому влітку рекомендується знизити щільність притиску до мінімального.

За силу притискання відповідають так звані запірні цапфи – вони знаходяться на торці стулки. Коли ручка повертається, ці елементи рухаються у вертикальному напрямку, заходять у відповідну частину, яка розташовується в отворі віконної рами або виходять з неї. Наприклад, щоб забезпечити максимальну щільність притиску цапфа повинна заходити повністю за відповідну частину.

Як відрегулювати вікно при нещільному закритті

Для забезпечення щільного закриття вікна необхідно налаштувати притиск. Для цього дотримуйтесь наступної інструкції:

Іноді регулювання цапф недостатньо, щоб перестало дути, тому що причина цього – зміщення віконної конструкції по горизонталі чи вертикалі. Через це не всі цапфи заходять достатньо за відповідну частину.

Регулювання по вертикалі та горизонталі

Якщо знати, як відрегулювати металопластикові вікна, можна це зробити самостійно, але не завжди виходить якісний результат. Тому потрібно докладно вивчати цю тему, дивитися відео, щоб зробити все правильно й щоб не довелося переробляти. Далі розповімо, як вирівняти стулку по горизонталі та вертикалі.

Для усунення перекосу горизонтальній площині вироби роблять регулювання по горизонталі. Вам доведеться працювати з верхньою та нижньою петлею, в яких є спеціальні гнізда під шестигранник. На нижній це робиться в будь-якому режимі вікна (закритому та відкритому), а ось для роботи з верхньою петлею потрібно попередньо відкрити його.

1.По горизонталі.

Візьміть шестигранний ключ 4 мм, вставте в гніздо й поверніть проти годинникової стрілки: стулка повинна зміщуватися у бік петлі, а нижній кут з іншого боку трохи опускатиметься. Якщо повертати за годинниковою стрілкою, то вона піде в протилежний бік від петлі, а нижній кут трохи підніметься. На верхній петлі робиться все так само, тільки з відкритим вікном. Завдяки такій процедурі можна змістити верхню або нижню сторону по горизонталі до 2 мм.

2.По вертикалі.

Регулювання по вертикалі робиться лише на нижній петлі, але для цього необхідно спочатку зняти декоративний ковпачок з верхньої частини петлі та відкрити доступ до отвору під шестигранний ключ. Найкраще виконувати процедуру, коли стулка знаходиться в режимі провітрювання. Якщо повертати ключем за годинниковою стрілкою, то вона підіймається, а проти годинникової стрілки – опускається. Так само як і з горизонтальним регулюванням – діапазон для зміщення близько 2 мм.

Що робити, коли стулка туго закривається

Причиною такої проблеми може бути перекіс стулки, через який вона чіпляється за раму під час руху. Тут допоможе регулювання по горизонталі або вертикалі, тільки потрібно визначити яке саме потрібне у вашому випадку. Для цього ретельно огляньте своє вікно та з’ясуйте, де йде дотик рами й рухомої частини віконного виробу. Зазвичай це може статися на нижній або бічній грані виробу з протилежного до петлі боку.

При контакті з рамою стулку потрібно виставити у бік петель, а якщо тертя тільки з нижньої сторони бічної грані – підкрутіть шестигранником регулювальний гвинт (у нижній частині петлі, збоку). Тертя по всій висоті виробу усувається відведенням у бік верхньої петлі – для цього підкрутіть регулювальні гвинти на обох петлях.

Якщо тертя виникає в нижній частині рами, потрібно відвести рухому частину конструкції у верхню сторону до кута, що примикає до верхньої петлі. Спочатку відкрийте вікно, зробіть кілька обертів ключем за годинниковою стрілкою у верхній петлі, потім закрийте його, зніміть накладку на нижній петлі й повторіть процедуру.

Як змастити металопластикові вікна

Багато різних порушень у роботі віконної конструкції може бути пов’язане з тим, що його механізми давно не змащувалися. Якщо в новому виробі достатньо мастила, то згодом усі ці склади можуть втрачати свої властивості через пил та бруд, а це призводить до зносу механізмів та їх заїдання. Коли ви взялися регулювати старі вікна ПВХ, то після проведеної роботи краще обов’язково змастити їх.

Для цього вам знадобиться силіконове мастило або аерозольний склад типу WD-40. Не можна використовувати харчові аналоги та олії, косметичні засоби – вони не призначені для роботи з віконною фурнітурою та механізмами. Перед змащуванням обов’язково протріть поверхню, вона має бути чистою та сухою.

Змащення необхідно наносити на всі рухомі елементи, включаючи:

На кожну деталь вистачає кілька крапель засобу. Бажано також змащувати гумові ущільнювачі, щоб підтримувати їхню еластичність та в якості профілактики від розсихання. Якщо вчасно змащувати фурнітуру пластикових вікон, це значно збільшить їх термін служби й зробить експлуатацію якіснішою. Іноді буває так, що мастило є ефективною альтернативою регулюванню.

Усуваємо несправність ручки та віконної фурнітури

Несправність ручки також є досить частим симптомом, який вказує на порушення в роботі віконної конструкції. Якщо вона розбовтується, досить просто підтягнути гвинти кріплення (зніміть декоративну накладку з корпусу ручки й поверніть її в горизонтальне положення, щоб відкрити до них доступ).

Ручка туго повертається, бо, можливо, її механізм засмітився. Щоб усунути проблему, треба відкрутити ручку та добре прочистити від забруднень. Потім змастити мастилом та поставте на місце. Іноді ця проблема також виникає через сильний притиск – тоді зменшуйте його, відрегулювавши цапфи.

Якщо ручка сильно зносилася, потрібно просто придбати нову та замінити її.

Підсумки

Вирівняти стулку можна самостійно, але треба бути уважним до деталей та знати, що робити. Надійний варіант – викликати до себе нашого майстра з компанії Газда, він зробить правильну діагностику вашої несправності, швидко та якісно виконає регулювання металопластикового вікна будь-якої складності. До того ж ви отримаєте гарантію на виконану роботу до 12 місяців!

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню