На ринку 24 роки site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
3 серпня

Одним з важливих переваг металопластикових вікон на тлі аналогів є простота і легкість догляду. Так, якщо дерев’яні віконні конструкції вимагають певної підготовки до зими, потребують періодичного підфарбовування і/або покритті лаком, а також можуть доставити клопоти з очищенням від бруду і пилу з дрібних пір і тріщин, то вироби з ПВХ подібної мороки позбавлені. Пластикова профільна система гладка і рівна, вона не боїться вологи і не потребує додаткового утеплення.

Але якщо ви вибрали пластикові вікна, як доглядати за ними все ж варто знати. Періодичне очищення від пилу і бруду, мастило фурнітури і ущільнювачів та інші нескладні процедури дозволять захистити всі елементи конструкції від передчасного зносу, витрат на ремонт або заміну. Як показує практика, досить витратити близько 30 хвилин двічі на рік на миття та інші процедури, а також періодично протирати пил, і віконна конструкція прослужить вірою і правдою довгі роки.

Специфіка експлуатації ПВХ-вікон

Перш ніж говорити про те, чим очищати пластикові вікна і які інші процедури по догляду потрібні, потрібно пам’ятати про базові нюанси, які відрізняють вироби з ПВХ від дерев’яних. Так, металопластикові конструкції володіють еталонною герметичністю. У більшості випадків це виключно плюс. Але при відсутності ефективної вентиляції і великій різниці температур на вулиці і в квартирі, ця властивість вікна може призвести до виникнення конденсату, тобто запотівання. Щоб подібного не сталося, рекомендується регулярно провітрювати приміщення (робити це треба частіше, ніж при наявності старих дерев’яних конструкцій) або ж облаштувати системи примусової вентиляції повітря.

До інших базових моментів експлуатації ПВХ-вікон відноситься наступне:

Як доглядати за профілем?

Видаляти забруднення з полівінілхлориду нескладно, так як він має гладкі лицьові поверхні з антистатичними властивостями, тобто не притягує пил. Для періодичного миття, яке рекомендується проводити двічі на рік: перед зимою і влітку, можна використовувати звичайну мильну воду. Це найпростіша відповідь на питання, чим відмити пластикові вікна від забруднень.

Не варто використовувати миючі засоби з ацетоном, спиртом, бензином і різними кислотами в складі. Вони можуть стати причиною появи мікротріщин на пластиці, а вже в них в подальшому буде активно накопичуватися бруд, проблематична для видалення. Також агресивні речовини можуть спровокувати зміну кольору полівінілхлориду і прискорити процеси руйнування. Негативно впливати на профіль пластикового вікна здатна хлорка і різні концентровані луги.

Альтернативою звичайній мильній воді варто розглядати засоби, рекомендовані для миття посуду. Це непоганий вибір, якщо ви не знаєте, чим знежирити пластикові вікна, наприклад, на кухні, де ризик забруднень від зони готування яка знаходиться поруч вищий.

У продажі зустрічаються і спеціалізовані склади для догляду за ПВХ-профілем. Подібні засоби рекомендовані в тому випадку, якщо крім бруду на поверхні пластика з’явилися будь-які дефекти, в тому числі і мікротріщини. Якщо їх усунути, то загальний термін служби профільної системи збільшиться.

Як доглядати за склом?

Коли у вас пластикові вікна, чим відмити склопакети ламати голову не треба. Для стекол підходять спеціальні рідкі склади без абразивних добавок в складі. Складнощів з пошуками бути не повинно, адже спеціальні засоби для скла в достатку представлені не тільки в магазинах побутової хімії, але і в звичайних супермаркетах.

Спростити очищення, в тому числі виключити утворення розводів після миття, дозволяють спеціальні ганчірки з мікрофібри. З ними, як правило, можна відмивати стекла від різних забруднень навіть без будь-якої побутової хімії.

Важливою перевагою сучасних склопакетів на тлі аналогів в дерев’яних вікнах є герметичність міжскляного простору. Отже, всередині ні пил, ні бруд не з’явиться. А якщо подібні нарікання виникли, то мова йде про брак, який в ідеалі повинен усувати виробник.

Догляд склопакетів з різними видами стекол (з тонуванням, низькоемісійним напиленням і т. д.) ніяких специфічних вимог не накладає. Процедура така ж, як і зі звичайними аналогами.

Як доглядати за фурнітурою і ущільнювачами?

Фурнітурні елементи необхідно регулярно протирати від пилу. Раз на рік також слід виконувати змащувати. У користувачів, як правило, виникає питання, де змащувати пластикові вікна. Відповідь проста: спеціальні склади (а використовувати варто мастила, які призначені для віконної фурнітури) наносять на всі рухомі вузли. Ознакою хорошого мастила є легкість розпилення і рівномірність шару що залишається на металевих елементах.

Увага потрібна і ущільнювальній гумці. Її треба очищати від бруду і пилу мильним розчином. Додатково 1-3 рази на рік ущільнювач рекомендується обробляти складами, які додадуть йому довговічності і збережуть високу еластичність. Чим змащувати пластикові вікна, а точніше ущільнювальну гумку? Або силіконовим маслом, або гліцерином.

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню