На ринку 24 роки site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
21 березня

Після монтажних робіт пластикове вікно має не дуже приємний зовнішній вигляд, тому що видно явні сліди цього процесу. Зруйнований віконний отвір має різні тріщини та сколи, а це візуально псує готовий виріб й до того ж може вплинути на його практичність. Які б хороші та дорогі ви не ставили вікна, без укосів вони виглядатимуть неохайно та дешево. Ось чому так важливо після встановлення пластикових віконних конструкцій займатися оздобленням отвору як із зовнішнього боку будинку, так і всередині.

Цим можна зайнятися самостійно або найняти спеціалістів, які професійно все зроблять. Монтажними та ремонтними роботами металопластикових вікон займається компанія Gazda. Якщо ваш бюджет обмежений або з якоїсь причини ви хочете дізнатися, як зробити укоси на вікнах всередині самостійно, то ми розглянемо це в статті. 

Зміст:

  1. Для чого ставлять укоси на вікна
  2. Чим відрізняється внутрішнє оздоблення від зовнішнього
  3. Короткий огляд матеріалів оздоблення
  4. Інструменти для монтажних робіт
  5. Підготовка поверхні перед роботою
  6. Поради для самостійного монтажу
  7. Укоси з гіпсокартону
  8. Пластикові укоси
  9. Підсумки

Для чого ставлять укоси на вікна

Як зробити укоси на вікнах всередині 1 Gazda
Установка склопакетів залишає за собою наслідки у вигляді необроблених ділянок стіни всередині приміщення та  ззовні. Після цієї процедури зазвичай стирчать шматки штукатурки та монтажної піни, що як мінімум виглядає неприємно. Укоси потрібні для того, щоб приховати недоліки стіни після проведення робіт. Ділянки, які йдуть від рами вікна до стіни зверху й з боків потрібно облицьовувати, і це виконуватиме не тільки декоративну функцію.

Розберімо докладніше, які функції виконують віконні укоси:

Чим відрізняється внутрішнє оздоблення від зовнішнього

Укоси відіграють важливу роль як у зовнішньому, так і у внутрішньому оформленні приміщення, й вони різняться як за своєю функцією, так і за матеріалами. Так відбувається через різні умови експлуатації, оскільки зовні конструкція повинна протистояти погодному фактору.

Зовнішнє оздоблення передбачає оформлення вікна на вулиці. Тому воно повинне мати підвищену стійкість до низьких температур, сонячних променів та високої вологості. Також може забезпечувати додаткову теплоізоляцію та захист від проникнення комах у шви віконної конструкції. Відмінність може бути й в монтажі – часто укоси кріпляться безпосередньо до стіни будівлі за допомогою анкерів або шурупів, до того ж вимагають більш ретельної установки та герметизації.

Внутрішнє оздоблення допомагає оформити отвір вікна всередині будинку. Велику роль відіграють не тільки хороші експлуатаційні характеристики, але й надання естетичного зовнішнього вигляду всій конструкції, щоб та гармонійно поєднувалася з інтер’єром. При встановленні внутрішніх укосів необхідно забезпечити правильний підбір розмірів та щільне прилягання до віконного отвору. Вони можуть бути закріплені за допомогою кріпильних елементів або клею.

Короткий огляд матеріалів оздоблення

Розберімо варіанти матеріалів, які підходять для оформлення укосів саме всередині будинку. Всі вони мають свої переваги, недоліки, а також відрізняються за способом монтажу, експлуатаційними властивостями, вартістю та можуть закривати різні потреби мешканців.

Найчастіше для внутрішнього оздоблення використовують такі матеріали:

  1. Пластикові панелі. Дуже популярний варіант для самостійного монтажу в домашніх умовах – це використання порожнистих пластикових панелей. Вони мають невелику товщину, легкі та просто монтуються. Цей матеріал відносно дешевий та не боїться води, але при найменшому механічному пошкодженні на ньому залишаються вм’ятини, які неможливо реставрувати.
  2. Сендвіч-панелі. Це підвид пластику, але в ньому є додатковий шар полістиролу, який значно покращує теплоізоляційні властивості укосу. Завдяки додатковому шару панель також є міцнішою, ніж звичайний пластик. Але є й суттєвий мінус – будь-які відколи, подряпини та вм’ятини нічим не відновити, доведеться тільки міняти частину конструкції на нову.
  3. Гіпсокартон. Універсальний матеріал, випускається не в стандартних розмірах, як сендвіч-панель, а листом, який можна розрізати на будь-які шматки. Цей варіант ідеальний, якщо потрібно оформити вікно якоїсь нестандартної форми, плюс його можна пофарбувати в будь-який колір, прикрасити ліпним декором. Вартість гіпсокартону буде вищою, а його установку краще довіряти професіоналу, а не новачкові без навичок.
  4. Штукатурка. Це найдешевший та найдоступніший варіант з усіх матеріалів, який легко піддається реставрації, його можна перефарбувати та освіжити у будь-який момент. Мінус полягає в тому, що сам процес оформлення укосу цим матеріалом вимагає багато часу та сил, певних навичок та досвіду для якісного й гарного виконання роботи.
  5. Дерево. Даний матеріал більше підійде для будинків, які виготовлені з дерева – тоді оформлення віконної рами буде відповідати інтер’єру та виглядати натурально. Його люблять за екологічність, високу міцність та привабливий зовнішній вигляд, але встановлення відбувається значно важче, ніж у пластику чи гіпсокартону. Можна обробити укіс спеціальними складами, які нададуть додатковий захист від вогню, вологи та плісняви.
  6. Ламінат. Значно рідше застосовують даний матеріал, хоча для підлоги вже давно є популярним варіантом. Він довговічний, його можна легко помити й виглядає незвичайно, проте не завжди гармонійно вписується в інтер’єр. Сам по собі коштує відносно недорого, проте для роботи з ним потрібно вирівнювати поверхню штукатуркою або гіпсокартоном.

Інструменти для монтажних робіт

Для виконання робіт, а також підготовки до процесу, вам знадобляться деякі інструменти. Незалежно від того, який матеріал ви вибрали, набір буде в підсумку приблизно однаковим.

Для вирівнювання штукатурної суміші, приготуйте шпатель. Наносити шпаклівку ви будете за допомогою штукатурних лопаток. Приготуйте спеціальний вирівнювач кутів, щоб можна було сформувати правильний кут. Наждачний папір знадобиться для вирівнювання поверхні висохлого відштукатуреного укосу. Також потрібна насадка міксер для дрелі, парочка вільних місткостей та будівельний рівень.

Самі монтажні роботи вимагатимуть таких інструментів:

Підготовка поверхні перед роботою

Незалежно від матеріалу, перед монтажем потрібно добре підготувати поверхню. Це важливий етап, без якого укоси не зможуть нормально триматися та радувати довгою експлуатацією. Спочатку віконний отвір очищається від бруду, старої штукатурки, а монтажна піна, що стирчить, зрізається. Далі потрібно покрити ґрунтовкою поверхню в кілька шарів, дати їй добре висохнути.

Після цього можна взяти цементну штукатурку й закласти дрібні тріщини, нерівності, ямки. Монтажну піну бажано закрити пароізоляційною стрічкою (монтажники в основному повинні робити це самі). Перед оформленням укосів також варто встановити попередньо підвіконня для полегшення монтажних робіт.

Поради для самостійного монтажу

Якщо ви зважилися взятися за роботу особисто і з якихось причин не хочете користуватися послугами професіоналів, то краще обирати найлегші в монтажі варіанти. Це повинні бути листові вироби, оскільки їх можна підігнати під розмір вікна й при цьому поверхня буде рівною в результаті. Також важливо, щоб їх не важко було різати в домашніх умовах. Під критерій відразу підпадають два матеріали:

  1. Гіпсокартон.
  2. Пластикові сендвіч-панелі.

Штукатурку розглядати не будемо, через те, що така робота дуже копітка, довга й на її виконання все ж таки краще залучити професійну допомогу.

Варто сказати, що якщо відчуваєте невпевненість у своїх силах, то уважно вивчайте різні поради майстрів. Не зайвим буде подивитися відео, щоб побачити, як зробити укоси на вікнах всередині правильно.

Далі розберемо докладніше два варіанти монтажу укосів у домашніх умовах: із гіпсокартону та пластику.

Укоси з гіпсокартону

Перед тим, як почати встановлювати гіпсокартонний укіс, спочатку вимірюють вікна й по замірах розрізають листи. Приміщення повинно бути з нормальною теплоізоляцією на момент установки. Це дозволить захистити гіпсокартон від руйнівної дії конденсату.

Для закріплення листа на отворі вікна, потрібно:

Пластикові укоси

Після стандартних підготовчих робіт, замірів вікна та розрізання пластикових листів можна відразу ж розпочати монтаж.

По всьому периметру конструкції встановлюють спеціальні рейки, на які кріплять спочатку стартовий профіль, а потім і сам укіс. Потім під нього можна закладати утеплювач, але якщо ви використовуєте сендвіч-панелі, цей пункт пропускаємо. Щоб забезпечити більшу надійність конструкції, закріпіть шурупами її зовнішню частину. Для приємнішого зовнішнього вигляду на шапки шурупів можна надіти спеціальні заглушки.

Підсумки

Наявність укосів дуже важлива для віконної конструкції, адже вони значно покращать її експлуатаційні властивості. У статті ми розібрали плюси та мінуси матеріалів внутрішнього оздоблення, щоб легше було визначитися з вибором у вашому конкретному випадку.

Хоча самостійно і можна зайнятися монтажем, все ж таки не завжди це виходить якісно. Ось чому іноді варто зберегти свої нерви, час та довірити справу фахівцям компанії Ґазда. Ми допоможемо вибрати оптимальний варіант для вас, оперативно виконаємо всі етапи роботи та забезпечимо найкращий результат.

 

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню