На ринку 17 років site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
29 Tравень

Після проведення монтажних робіт та встановлення пластикових вікон, йде оформлення укосів та декорування отвору. Якщо раніше функцію декору, збереження приватності та захисту від сонячних променів могли виконати лише щільні штори, то зараз є такий варіант, як жалюзі. Вони дуже популярні та багатофункціональні, до того ж існує багатий асортимент кольорів, фактур, що дозволяє вигідно доповнити інтер’єр.

Багатьом їх установка на склопакети здається складною, тому вона може відлякувати, але існують різні способи фіксації виробу, у тому числі без свердління. Це означає, що є спосіб, у якому не потрібні спеціальні інструменти, а також можна обійтися без зайвих отворів у стіні, стелі чи віконному профілі. Звичайно, краще такі речі довіряти професіоналам, щоб отримати максимально естетичний та якісний результат. Компанія «Gazda» надає послуги з монтажу віконних конструкцій, а також фурнітури та аксесуарів, до того ж ми маємо широкий вибір якісних вікон від надійного партнера «Рехау».

У цій статті розповімо, як встановити жалюзі на склопакет, розберемо кілька способів кріплення, щоб зробити це самостійно в домашніх умовах.

Зміст:

  1. Переваги встановлення жалюзі
  2. Які бувають типи виробу
  3. Способи кріплення та встановлення
  4. Як кріпити жалюзі різних типів
  5. Способи кріплення без свердління
  6. Рекомендації щодо підготовки до роботи

Переваги встановлення жалюзі

Буває так, що домовласники мають сумніви з приводу встановлення жалюзі на вікна. Все ж таки є вже більш звичний та традиційний варіант – це звичайні штори. Але в інтер’єрі найчастіше з’являються стильні та практичні рішення, які теж варто розглядати та пробувати.

Розберімо, які переваги є саме у жалюзі:

Як бачите, ці вироби мають явні переваги, якщо порівнювати зі шторами. Вартість деяких моделей може бути досить невисокою, але це залежить від матеріалу та розмірів.

Які бувають типи виробу

Завдяки існуванню різних варіантів кожен може вибрати відповідні жалюзі за своїми запитами. Бувають горизонтальні, вертикальні, рулонні та у вигляді плісе, що нагадують гармошку. Вони відрізняються за способом відкриття, напрямком руху ламелей та їх розташуванням. Самі ламелі можуть мати різні матеріали, але найпростіші та найпопулярніші – із пластику.

Якщо брати до уваги ті типи виробу, які при установці не вимагають свердління, то до них належать:

  1. Касетні в рулонах та закритий тип рулонних штор.
  2. Стандарт із горизонтальними ламелями з алюмінію.
  3. Рол-штори, мінісистеми (відкритий тип).

Вертикальні конструкції вимагають складнішу фіксацію – їх доведеться кріпити до стелі чи стіни. Також у продажу є варіанти для любителів натуральності та природності з важкими ламелями з дерева або бамбука. Крім самої конструкції, у комплектації зазвичай повинні бути кілька універсальних кріплень/кронштейнів, а також гвинти.

Способи кріплення та встановлення

Вибір способу кріплення може сильно вплинути на вигляд виробу, буквально змінюючи візуальний розмір та вигляд простору. Також від нього залежатиме складність монтажу та правильність вимірів. Є чотири варіанти, куди кріпляться жалюзі:

Світлозахисні конструкції закріплюються різними способами, але умовно їх можна поділити на дві категорії: зі свердлінням та без нього. Далі розберемо докладніше обидва.

Як кріпити жалюзі різних типів

Для встановлення горизонтальних ламелей потрібно прикласти верхню планку на віконну стулку й закріпити за допомогою шурупів. Перед цим спочатку роблять правильні виміри та помічають місця вгорі рами для того, щоб було зручно свердлити. Потім до них прикладаються кронштейни та закріплюються саморізами.

Далі потрібно зробити два отвори в нижній частині стулки, під штапиками. Ліску, яка утримує ламелі, простягають через ці отвори й закріплюють у заглушках, добре натягують.

Вертикальні ламелі кріплять до верхньої частини укосу або стіни. Отвори в цьому випадку роблять за допомогою перфоратора та шурупів. Коли полотно зафіксовано, потрібно прикріпити тягарці та декоративний ланцюжок – вони повинні йти в комплекті.

Способи кріплення без свердління

Багато хто обирає цей спосіб фіксації за його простоту й можливість виконувати процес самостійно, без сторонньої допомоги. Також, враховуючи ціни на деталі віконної конструкції, не хочеться випадково їх пошкодити або залишати непривабливі дірки. Також варіант без свердління підходить для тих, хто планує їх часто знімати/замінювати. Це може бути актуальним, наприклад, для офісних приміщень чи приватних підприємств.

Якщо хочете знати, як встановити жалюзі на склопакет й при цьому обійтися без пошкодження профілю/стіни, то ось кілька способів, які не вимагають свердління:

Хоча це непогана можливість заощадити на матеріалах та роботі майстра, все ж таки варто бути готовим до того, що така фіксація не буде довговічною. А ще навіть тут можна теоретично зробити помилку в вимірах або зафіксувати виріб недостатньо рівно й акуратно. Тому вам вже належить обирати, зважувати всі переваги й недоліки.

Рекомендації щодо підготовки до роботи

Перед встановленням світлозахисних конструкцій на вікна варто уважно підійти до процесу вимірювання. Він дуже важливий та впливатиме на візуальний вигляд кінцевого результату, тому тут потрібна точність навіть до кількох міліметрів. Оскільки ідеально рівних поверхонь немає, потрібно буде виміряти вікно в різних місцях, але перед цим варто визначитися зі способом установки (куди кріпити виріб).

Якщо ви обрали кріплення до стіни, то важливо також виміряти її параметри. При викривленнях можуть виникнути проблеми з самим монтажем, а також це негативно вплине на зовнішній вигляд конструкції. Ось чому краще таке довірити досвідченому майстру, який розуміє нюанси роботи.

Отже, для того, щоб правильно зробити виміри та підготувати все до початку процесу встановлення, дотримуйтесь цих рекомендацій:

  1. При кріпленні на стулку потрібно виміряти дистанцію між вертикальними штапиками. Жалюзі в такому разі має бути довжиною трохи більшою за довжину вікна, щоб був запас до трьох сантиметрів.
  2. Установка на стіну включає два варіанти: виріб повністю закриватиме вікно або залишиться трохи вище за нього. У будь-якому випадку до ширини отвору додайте десять сантиметрів та зверху п’ять сантиметрів для закріплення.
  3. При встановленні в отвір потрібні виміри його довжини та ширини. До висоти склопакета додайте один сантиметр, а до ширини розміри гумок ущільнювачів.
  4. Щоб уникнути похибок у вимірах, краще використовувати спеціальну сталеву рулетку, а не метр чи лінійку.
  5. Виробники жалюзі вказують у розмірних характеристиках спочатку ширину, а потім уже висоту – це варто пам’ятати при виборі та купівлі.
  6. Бажано обирати такі конструкції, які закриватимуть всю стулку або отвір, щоб вони виглядали гармонійно.

Якщо ви сумніваєтеся у власних силах чи точності вимірів, можна звернутися до фахівців компанії «Ґазда» або скористатися послугами замірника вікон.

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню