Сьогодні на українському ринку представлено приблизно 6-8 великих виробників ПВХ-вікон (а точніше профільних систем, на базі яких і створюються віконні конструкції). У лінійці кожної з цих компаній є кілька варіантів профілю, що тільки ускладнює пошук відповідного рішення. Через такої кількості пропозицій питання «як вибрати пластикові вікна?» Не втрачає своєї актуальності. Експерти запевняють, якщо ви зможете визначитися з профільною системою, то, як мінімум, витратите гроші з розумом, а в ідеалі купите кращу віконну конструкцію. Про те, як це зробити, ми і поговоримо в деталях.
Матеріал виготовлення
Сучасні профілі для пластикових вікон робляться з полівінілхлориду (ПВХ) і припускають наявність металевого армування. Цей матеріал не чутливий до температурних коливань і змін вологості, він не деформується, захищений від хімічно активних речовин, безпечний для здоров’я людини. З ПВХ можна сформувати нестандартні віконні форми, в тому числі арочні, закруглені.
Якісний полівінілхлорид відрізняється наступними особливостями:
- Немає запаху;
- Відрізняється однорідністю забарвлення;
- Має гладку поверхню без будь-якої зернистості;
- Позбавлений розлучень, нерівностей інших дефектів.
Якщо сподобався вам профіль відповідає цим критеріям, то ви фактично знаєте, які пластикові вікна краще вибрати. Профільна система з якісного ПВХ прослужить від 40-50 років і більше.
Товщина стінок профілю
Наступний важливий момент вибору ПВХ-вікон – розміри стінок профільної системи. Сьогодні нормовані показники товщини як зовнішньої, так і внутрішньої частини профілю.
І за цим критерієм виділяють три класи вікон:
- А – внутрішні стіни не менше 2,5 мм, а зовнішні – від 2,8 мм. Такі віконні конструкції оптимальні для житлових приміщень, вони міцні і володіють високими ізоляційними властивостями;
- В – допустима товщина менше – 2 для внутрішніх стінок і 2,5 – дня зовнішніх. Ці вікна гірше захищені від шуму і тепловтрат, їх радять встановлювати в офісах і інших нежитлових об’єктах;
- C – це ПВХ-вікна з найменшою щільністю профілю (товщина нижче, ніж для класу В).
Більшість пропонованих на ринку профільних систем мають 3-міліметрові зовнішні стінки, що свідчить про високі експлуатаційні характеристики вікон на їх основі. Але все ж варто додатково уточнити цей параметр при виборі.
Конструктивна глибина і число повітряних камер
Ще один важливий параметр – це ширина профілю (конструктивна глибина). Вона повинна становити не менше 50 (а відповідно до сучасних завдань енергозбереження – від 60, а то і 70 мм). Чим більше цей показник, тим тепліше пластикове вікно і товщі склопакет можна встановити в профільній системі (а це також прямо впливає на тепло- і звукоізоляцію).
У прямій залежності із зазначеними експлуатаційними параметрами знаходиться і число повітряних камер всередині профілю. Мінімальна їх число сьогодні – 3, але в більш «теплих» профільних системах їх кількість дорівнює 5-6 і більше. Вікна з таким профілем вибирати краще, якщо квартира виходить на північ і / або гучну вулицю.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом