Металопластикові двері – це один із найпопулярніших варіантів для власників приватного будинку, офісу чи квартири. Серед їхніх очевидних переваг не лише зовнішня естетичність, а й міцність, а також енергоефективність. Однак з часом вони можуть потребувати регулювання, щоб забезпечити подальшу службу та запобігти появі скрипу, затискання та проблем із герметичністю.
Цей процес важливий для дверей не тільки після проведення робіт зі встановлення, а й у процесі тривалої експлуатації. Як і будь-який виріб, вони піддаються зносу, тому варто вчасно зробити профілактичний ремонт, щоб зберегти їхню повноцінну працездатність.
Але щоб відрегулювати їх, необхідно знати про влаштування вхідних пластикових конструкцій – це дозволить зробити все самостійно, без втручання професіоналів. Пам’ятайте, що для отримання якісного результату можна викликати наших спеціалістів із компанії Gazda.
А в цій статті ми розповімо, як регулювати металопластикові двері самотужки, щоб налаштування пройшло правильно та ефективно.
Зміст:
- У яких ситуаціях потрібне регулювання дверей
- Що потрібно для проведення налаштування
- Регулюємо пластикові двері при розгерметизації
- Регулювання дверей при провисаннях та перекосах
- Як прибрати скрип при відкриванні та закриванні дверей
- Розв’язуємо проблеми з дверною ручкою
- Де можна отримати професійну допомогу
У яких ситуаціях потрібне регулювання дверей
Якщо необхідне налаштування дверей, зазвичай дефекти видно відразу. Ми опишемо всі ситуації, в яких може знадобитися регулювання:
- Порушення герметичності конструкції, поява продування та протягів. Це може бути через недостатнє прилягання стулки до дверної рами. Перевіряється це за допомогою аркуша паперу: помістіть його в отвір між рамою та полотном, закрийте двері та спробуйте витягнути аркуш. Той факт, що він витягується, говорить про розгерметизацію.
- Полотно дверей треться або чіпляється об різні частини короба. Проблема супроводжується неприємними звуками та скрипами. Це досить небезпечний дефект, який може порушити всю ПВХ-конструкцію й пошкодити профіль. Через це також набагато швидше зношується дверна фурнітура.
- Проблеми з ручкою або замком. Вона може занадто туго повертатися або навпаки виявитися розхитаною. У першому випадку необхідно чистити механізми від сміття, що накопичилося, або ж усувати просідання полотна. Розбовтана ручка говорить про неакуратну й занадто часту експлуатацію, виникає частіше в громадських місцях або офісах.
- Перекіс або провисання дверного полотна. Зазвичай, цей дефект видно візуально, але можна зробити просту діагностику. Для цього візьміть олівець, закрийте стулку та обведіть контури короба, а потім подивіться, де знаходиться намальована лінія стосовно профілю. Паралельна лінія з рамою є нормою.
- Заклинювання запірних механізмів. Найчастіше вони просто вимагають прочистки від сміття, що застрягло там. Але також причиною цього може бути й поламання запорів або їх знос.
Що потрібно для проведення налаштування
Регулювання займе у вас не більше пів години, разом із підготовкою. Працювати потрібно буде з двома елементами дверної конструкції: цапфами та петлями. Цапфи – це розташовані на торці втулки, які відповідають за замикання дверей, а петлі – деталі на основі шарнірів, що призначені для закривання/відчинення дверного полотна. Якщо металопластикові двері мають три петлі, а не дві, то просто доведеться проводити роботу з верхньою та нижньою.
Щодо інструментів, то вам знадобиться підготувати:
- шестигранний ключ кількох діаметрів, в ідеалі 4 мм та 3 мм;
- пасатижі;
- плоску та хрестову викрутку;
- рулетку та лінійку.
Також, при необхідності, приготуйте набір ущільнювальних гумок. Вони знадобляться, якщо потрібна заміна ущільнювачів. Якщо ж вони цілі й причина у фурнітурі, перед налаштуванням зніміть з петель декоративні накладки, щоб відкрити доступ до регулювальних гвинтів. Після цього можна проводити регулювання металопластикових дверей із ПВХ-профілем, і далі ми розповімо, як це зробити.
Регулюємо пластикові двері при розгерметизації
Тут вам потрібно відрегулювати щільність прилягання, що дозволить розв’язати проблему розгерметизації. Потрібно підкрутити торцеву цапфу (ексцентрик). Вона має спеціальну позначку, яку потрібно повертати на кілька міліметрів. Якщо провернути у напрямку до приміщення, то притискання ослабне, а якщо у протилежний бік – можна посилити прилягання дверного полотна.
Регулювання дверей при провисаннях та перекосах
Перекоси та провисання металопластикових дверей виходять не тільки через необережну експлуатацію, але й через тяжкість склопакетів із двома камерами або великі габарити самої конструкції. Дверне полотно у такому разі чіпляється за поріжок та провисає.
Ситуацію можна виправити, налаштовуючи нижню петлю шестигранним ключем:
- Вставте шестигранник у верхній паз після того, як знімете заглушки.
- Виконайте обертання інструментом за годинниковою стрілкою, якщо хочете підняти дверне полотно.
- Повертайте проти годинникової стрілки, якщо потрібно опустити конструкцію.
При нерівномірному провисанні дверей налаштування повинно проходити трохи інакше:
- По-перше, регулювати потрібно як нижню, так і верхню петлю.
- По-друге, шестигранник вставляється у бічні пази.
- Перед налаштуванням відкрийте двері, щоб забезпечити вільний доступ до елементів фурнітури.
- Для того, щоб наблизити полотно ближче до петель, відбувається поворот ключа праворуч.
- Щоб навпаки віддалити конструкцію від петель, робиться прокручування вліво.
Якщо ви все налаштували правильно, візуально зовнішня лінія контуру полотна повинна стати паралельною до внутрішнього короба. При серйозних перекосах необхідне додаткове встановлення підкладок під склопакет. Цей варіант складний для самостійного виконання та варто довірити його професіоналам. Вони точно знають, як регулювати металопластикові двері, щоб не допустити помилок, пошкодження скла або інших частин конструкції.
Як прибрати скрип при відкриванні та закриванні
Якщо з’явилася така проблема, як скрип, її можна дуже легко вирішити за допомогою мастильних матеріалів. Є спеціальне мастило для металопластикових дверей – його потрібно нанести в отвори петельних механізмів і скрип повинен щезнути.
Розв’язуємо проблеми з дверною ручкою
Металопластикові двері можуть бути оснащені ручками двох видів: рухомі чи стаціонарні. Рухома ручка може бути двосторонньою, якщо йдеться про балконну ПВХ-конструкцію. Найчастіше вона залучена в управлінні механізму замку, тому проблема з розхитаною або занадто тугою ручкою може перешкодити повноцінному закриванню дверей.
Для лагодження дверної ручки, що розбовталася, потрібно спочатку зняти захист з механізму, повернувши пластикову заглушку, взяти хрестову викрутку й підтягнути всі кріплення. Щоб послабити тугу ручку, спочатку перевірте положення полотна (може причина в його просіданні), спробуйте прочистити від сміття або повністю замініть її на нову.
Заміна проводиться наступним чином:
- Поставте ручку в нейтральне положення, як при відчинених дверях.
- За допомогою викрутки видаліть всі шурупи й витягніть механізм.
- Замініть механізм на новий.
- Вкрутіть шурупи.
- Перевірте роботу нової ручки.
Де можна отримати професійну допомогу
Буває так, що всі вжиті заходи не дають потрібного результату. У такому разі краще звертатися за професійною допомогою. У місті Київ можна замовити якісні балконні двері в компанії Газда або послугу з регулювання ПВХ-конструкцій будь-якої складності.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом