Москітні сітки — це одне з важливих доповнень до металопластикових вікон, яке дасть вам змогу убезпечити свій дім або офіс від «небажаних відвідувачів», таких як комарі, мухи, оси та інші комахи, що літають. Живете біля водойми? Хочете спати з відчиненим вікном або вмикати світло в темний час доби, не привертаючи безліч комах у приміщення? Бар’єр від комах — найкраще рішення для вас. Ця стаття допоможе вам розібратися в тому, які бувають захисні полотна від комах, як вибрати найкращий варіант і як правильно встановити їх на ПВХ-вікна від компанії «Газда» та інші.
Зміст:
Функції та призначення москітних сіток
Незважаючи на простоту своєї будови, сітки виконують безліч різних функцій. Наприклад:
- Захист від комах — основна функція виробу. Перепона не дає комарам, павукам, мухам, мошкарі та іншим комахам, що літають, потрапляти в кімнату. Це дає змогу тримати вікна відчиненими в спекотну пору року, не вдаючись до використання кондиціонерів і забезпечуючи природну вентиляцію. Також це сприяє спокійному та комфортному сну за відчинених вікон.
- Фільтрація пуху та пилу. Часто, особливо в літні місяці, у вікна під час провітрювання залітають тополиний пух, пил, листя та інше сміття. Встановлена на вікно решітчаста панель прекрасно впорається із захистом від такого роду забруднення.
- Пропускання свіжого повітря — бар’єри не перешкоджають потраплянню в приміщення повітря і дають змогу ефективно провітрювати кімнати, не турбуючись про появу нежданих «гостей».
- Безпека для домашніх тварин. Зі встановленими перешкодами від комах ви можете не турбуватися про те, що літаючі улюбленці на кшталт папужок і канарок полетять. Крім того, деякі моделі убезпечать і більших улюбленців, на кшталт котів. Для цього використовуються міцні сітки, які витримують їхню вагу.
- Захист предметів від падіння. Із захистом на вікні, ви можете не турбуватися про те, що з нього щось випаде, чи то дрібнички на підвіконні, чи то ваша улюблена чашка з ранковою кавою.
Як можна помітити, у цього нехитрого елемента віконного декору куди більше застосувань, ніж здається на перший погляд. Вони є незамінним елементом вікна, що забезпечує комфорт і безпеку його мешканців. Багатофункціональність робить їх не просто додатковим аксесуаром, а важливою частиною облаштування будинку або квартири.
Поєднуючи в собі простоту конструкції і широкий спектр корисних властивостей, москітні бар’єри значно підвищують якість життя, дозволяючи насолоджуватися свіжим повітрям без неприємних наслідків. Незалежно від типу житла або кліматичних умов, правильно підібрані та встановлені комарині сітки стануть надійним бар’єром від зовнішніх подразників, забезпечуючи здорову і комфортну атмосферу в будинку цілий рік.
Види полотна від комах
Віконні перепони бувають різними, і їхні властивості часто залежать від типу і матеріалу виробу. Розглянемо найпоширеніші варіанти:
- Рамкові сітки. Більшість рамкових полотен вирізняються простотою використання і встановлення. Їхні кріплення виконані в універсальному стилі, тож за відповідності виробу розмірам рами, вона встановиться без особливих проблем на будь-який тип віконних профілів. Після встановлення бар’єр залишається на місці і його можна зняти в будь-який час без особливих зусиль. Найчастіше має пластикові сторони, під колір ПВХ-конструкції, на яку кріпляться
- Рулонні сітки. Працюють як рулонні штори, встановлюються на верхній частині віконної рами, після чого їх можна згортати і розгортати, відкриваючи доступ до віконного отвору за необхідності.
- Плісировані більше нагадують жалюзі — їх встановлюють на бічній стороні віконного отвору і зсувають убік, складаючись у «гармошку». У плісированих і рулонних виробів є свої особливі типи кріплень, які можуть вимагати роботи з шуруповертом або професійного втручання. Під час вибору варіантів для свого будинку, враховуйте особливості встановлення.
- Сітки на магнітах чудово підійдуть для встановлення на балконні двері, яким може знадобитися вільний прохід. У них немає ніяких особливостей монтажу, і вони вільно чіпляються до будь-яких типів профілів за допомогою магнітів, розміщених на клейкій стрічці. Після встановлення така «штора» працюватиме як зручна для проходу ширма, яка буде самостійно щільно закриватися за допомогою магнетизму.
Процес встановлення
Монтаж москітної сітки може відрізнятися залежно від типу. Розберемо їх від найпростішої до найскладнішої
- Магнітна не вимагає ніяких особливих приготувань. Протріть начисто і насухо раму профілю, в якому буде встановлена сітка, а потім приклейте до неї магнітну стрічку. Прикладіть полотно до магнітної стрічки і переконайтеся, що воно щільно прилягає по всьому периметру.
- Рамкова може кріпитися до вікна безліччю різних способів. Найпоширеніші це зачіпні гачки, кронштейни і петлі. У більшості випадків, незалежно від типу кріплення, робочий процес зводиться до встановлення на раму тих чи інших кріплень, на яких надалі триматиметься сітчасте полотно. З універсальних порад — простежте, щоб кріплення розміщувалися рівномірно і симетрично, а також щоб між нею і рамою не залишалося великих зазорів.
- Для встановлення рулонної сітки доведеться спершу розмістити над і під вікном механізм, що згортається, який складається з основних кріплень і напрямних. Використовуйте саморізи або суперклей. Встановіть верхній короб, у якому розміщений механізм згортання, потім — вставте основне полотно в напрямні та перевірте, чи вільно воно рухається вгору і вниз на повну висоту. Для точного встановлення можуть знадобитися деякі вимірювання і рівень. На відміну від магнітних і рамкових, рулонні та плісировані бар’єри найчастіше встановлюють із внутрішнього боку отвору.
- Плісировану встановлюють схожим чином, але її напрямні найчастіше орієнтовані в горизонтальному положенні, і рухаються вліво-вправо, а не вгору-вниз, хоча є й винятки. Крім інших кроків, які ідентичні встановленню рулонного виробу, будьте особливо уважні під час встановлення полотна. Виконане у вигляді «гармошки», воно досить вимогливе до тонкого встановлення.
Крім типу роботи, захисні полотна від комах відрізняються також матеріалом виготовлення. Найчастіше ви зустрінете сітки зі скловолокна. Також зустрічаються алюмінієві (вони міцніші, добре підійдуть для власників котів), нейлонові та з поліестеру. Властивості бар’єрів від комарів можуть відрізнятися залежно від матеріалу, тож зважайте на нього під час вибору виробу.
Москітні сітки — важлива частина комфортного і безпечного будинку. Незалежно від того, який тип сітки ви оберете, потрібно, щоб вона гармонійно поєднувалася з вашими вікнами. Компанія Gazda, відомий український виробник високоякісних виробів з ПВХ, пропонує широкий асортимент металопластикових вікон і москітних сіток.
Обираючи вироби від Газди і доповнюючи їх відповідними москітними сітками, ви забезпечите своєму будинку надійний захист від комах, пилу та інших зовнішніх чинників, зберігаючи при цьому можливість насолоджуватися свіжим повітрям і комфортом у будь-яку пору року. Інвестуючи в якісні вікна та захисні покриття, ви створите затишну і здорову атмосферу у вашому домі на довгі роки.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом