Металопластикові вікна користуються величезною популярністю, але навіть незважаючи на їх широке поширення, нюансів з їх вибором вистачає. Ми розповімо, що варто обов’язково врахувати перед ухваленням рішення, на чому економити не варто, а які аспекти можна залишити на свій розсуд.
Вибираємо металопластикові вікна правильно
Щоб ПВХ-вікно прослужило вірою і правдою понад 10, а то і 20 років, потрібно приділити увагу трьом найважливішим складовим – профільній системі, стеклопакетам і фурнітурі. На них економити не рекомендується, але, а якщо треба, то робити це слід максимально грамотно і обдумано.
При виборі вікон потрібно враховувати індивідуальні особливості та вимоги. Наприклад, для квартири на 4-му поверсі 9-поверхового будинку не настільки важливе значення має захист від злому і зовнішність зовнішньої частини профілю. А ось для мешканців перших поверхів і власників приватних будинків – це куди більш важливі фактори. Також якщо ваші вікна виходять на тиху вуличку, то максимальна шумоізоляція не обов’язкова.
Вибираємо профіль
Основа вікна – ПВХ-профіль. При його виборі потрібно враховувати наступне:
- число повітряних камер і ущільнювачів контурів. Вони прямо впливають на енеоргоеффектівность;
- конструктивну глибину. Визначає те, як максимальний по товщині склопакет можна встановити, а також обумовлює тепло- і шумоізоляцію;
- товщину зовнішньої стінки і наявність армування. Впливають на міцність, стабільність геометрії при різних видах навантаження, довговічність;
- зовнішній вигляд і однорідність кольору.
Чим більше камер, товщі зовнішня стінка і більше по глибині профільна система, тим вище експлуатаційні властивості вікна. Плюс сьогодні не обов’язково обмежуватися тільки білими пластиковими вікнами, за рахунок ламінації можна реалізувати будь-які творчі задуми. Але і на ціну ці фактори впливають прямо пропорційно.
Вибираємо склопакет
Більшу частину віконної конструкції займає склопакет, який і зумовлює проникнення світла в приміщення. Але також варто розуміти, що скла прямо впливають на захисні властивості, тепло- і звукоізоляцію вікна.
При виборі склопакетів, потрібно визначитися з:
- числом камер. Це простір між двома листами скла. Найчастіше зустрічаються одно- та двокамерні склопакети, відповідно з двома і трьома скляними листами. Чим більше камер, тим вище захист від шуму і теплоізоляційні властивості. Для балконних блоків можна вибрати двокамерні склопакети, а ось в інших випадках краще розглядати 3-камерні варіанти;
- видом стекол. По-перше, навіть звичайне сучасно віконне скло повинне бути товщиною 4 мм (деякі недобросовісні виробники намагаються економити і робити 3-міліметрові вироби). По-друге, крім звичайних стекол є і спеціальні аналоги з напиленням. Це покриття, яке відображає інфрачервоне випромінювання, краще зберігає прохолоду влітку і тепло – в холодну пору року. По-третє, є вікна триплекс. Такий виріб більш безпечне і надійне, так як в разі спроб розбиття воно лише покривається павутинням мікротріщин, але зберігає цілісну структуру;
- наповненням камер. Між стеклами може перебувати як звичайне повітря, так і інертні гази (аргон або дорожчий криптон). В останньому випадку знижується тепловіддача вікна і з’являється можливість економії на опаленні і кондиціонуванні повітря до 35%.
Вибираємо фурнітуру
Віконна фурнітура також прямо впливає на експлуатаційні якості вікна. Кронштейни, петлі, Протівозломная елементи забезпечують зручність при відкриванні та закриванні стулок, впливають на герметичність, безпеку, зовнішній вигляд вікон. Тому при її виборі краще звертати увагу на продукцію відомих в Європі фірм, таких як Maco, Siegenia і т.д. Ця фурнітура порадує своєю практичністю, зручністю і довговічністю.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом