Хороша звукоізоляція вікон, особливо в умовах проживання в місті, грає дуже важливу роль. Тому люди приділяють багато уваги цим критерієм під час покупки. Щоб не зробити помилку, слід ретельно ознайомитися з документацією віконних конструкцій, в якій вказуються всі робочі властивості товару, що купується.
Шумоізоляція вікон: за рахунок чого можна зробити житло «тихим»?
Звукоізоляційні властивості віконних конструкцій зазначаються в технічному паспорті виробу. Хоча реальні параметри іноді істотно відрізняються від формули вікна. Причиною такого явища можуть послужити:
- кліматичні умови регіону;
- спосіб і якість монтажу конструкції;
- якість матеріалів для виготовлення.
Віконний профіль грає важливу роль в звукоізоляції. «Безшумне» вікно – це властивість склопакета, а також важлива якість монтажу конструкції. Тому установку повинні проводити тільки кваліфіковані і досвідчені майстри.
Важливо відзначити, що при установці вікон завжди використовують монтажну піну. Вона здатна якісно затримувати потоки повітря і звуки.
Шумоізоляція пастікових вікон повинна відповідати позначці не менш 40 дБА в денний час. В основному для виготовлення конструкції застосовуються одно- та двокамерні склопакети.
Наявність двох камер – це гарантія якісної звукоізоляції і збереження тепла. Однокамерні склопакети гірше захищають від проникнення шуму і гірше утримують тепло в приміщенні. Двокамерні конструкції коштують трохи дорожче, але ефект від їх установки більш відчутний.
Наповнення порожнини інертними газами підвищить звукоізоляцію на 3-10 дБА.
Шумоізоляційні вікна з ламінованим склом набагато краще стримують сторонній шум. Ламіноване скло або триплекс – міцний і безпечний матеріал, який користується популярністю в наш час. При розбитті він не розлітається на осколки, а залишається в площині конструкції. Для нього характерний високий рівень звукоізоляції. Ціна таких склопакетів значно вище, ніж у класичних аналогів. Але ця різниця досить швидко окупається. Віконні конструкції такого типу істотно скорочують витрати теплової та електричної енергії.
Варто врахувати, що штори на вікнах, м’які меблі і килими в кімнатах також поглинають зовнішній шум. На їх «частку» може бути від 2 до 8 дБА.
Купуючи вікна зі звукоізоляційним склопакетом, слід звернути увагу на спосіб відкривання. Розсувні конструкції гірше стримують шум. Також властивості шумоізоляції «кульгають» у конструкцій з поворотними стулками. Причиною низького стримування звуку є нещільне прилягання профілю на місці замикаючого механізму.
На шумоізоляційних вікнах, як і на енергозберігаючих, не варто надмірно економити. Значно важливіше облаштувати затишне житло і відчувати себе в ньому максимально комфортно.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом