ПВХ-двері часто встановлюють на балконах, в офісах і дачах. Вони користуються великою популярністю завдяки своєму корисному функціоналу, надійності, широкому спектру сервісних можливостей і послуг, а також простоті у використанні та обслуговуванні. У цій статті ми розповімо вам, як зняти металопластикові двері з петель на прикладі виробів компанії Gazda — одного з передових виробників ПВХ-вікон і дверей в Україні.
Зміст
- Як влаштовані петлі ПВХ-дверей.
- Процес розбору і зняття полотна з петель.
- Поширені проблеми та методи їх усунення.
Як влаштовані петлі ПВХ-дверей
Петлі — це циліндричні деталі, розташовані між стулкою і рамою. Вони влаштовані таким чином, щоб давати змогу дверям обертатися в одному або обох напрямках. Найчастіше шарніри виготовляються з алюмінію, сталі або латуні, а також забезпечені покриттям від іржі та мастилом для безшумної роботи.
Стандартний набір шарнірів складається з таких деталей:
- Пластикові накладки під колір виробу.
- Осі, що обертаються.
- Штифти.
- Фіксувальна планка.
Навіси фіксуються на рамі та стулці дверей. Вони забезпечують її рухливість, рівномірний розподіл ваги і тиху роботу без скрипу. Вони можуть встановлюватися зовні в кутку стику рами і полотна, або перебувати всередині корпусу полотна, приховані для естетичного вигляду. Правильно закріплені і функціонуючі шарніри забезпечать захист від протягів, герметичність і надійну фіксацію полотна в рамі.
Петлі влаштовані таким чином, щоб забезпечувати довгострокову і надійну роботу поворотного механізму вхідної групи і міцність конструкції. Кріплення ПВХ-дверей також оснащені регулювальними механізмами, що дають змогу налаштовувати положення металопластикового полотна по вертикалі та горизонталі. Це необхідно для компенсації природної усадки конструкції і підтримки оптимального притиску стулки до рами.
Регулювання виконується за допомогою спеціальних гвинтів, розташованих на навісах.
Важливу роль у конструкції шарнірів вхідних і армованих виробів відіграє протизламна система. Вона являє собою спеціальні штифти безпеки, які запобігають зняттю полотна з петель зовні під час закриття. Це особливо актуально для вхідних і ведучих на балкон або терасу дверей. Залежно від моделі та виробника, кількість протизламних штифтів може варіюватися від двох до чотирьох на кожну петлю.
Процес розбору і зняття полотна з петель
Перед тим, як знімати полотно, слід виконати серію підготовчих кроків, які дадуть вам змогу провести всю процедуру безпечно для себе і виробу:
- Закрийте двері і переконайтеся, що вони перебувають у стійкому положенні — після зняття з кріплень вони можуть впасти. Приховані шарніри доступні тільки якщо двері відчинені. У такому разі відкрийте їх до упору, щоб вони були зафіксовані перед тим, як розбирати конструкцію.
- Підготуйте необхідні інструменти: викрутку, шестигранний ключ, плоскогубці, молоток.
- Зніміть пластикові накладки, що приховують петлі, і перевірте їхній стан.
- Підкладіть рушник або іншу м’яку тканину на підлогу, щоб зняте полотно не пошкодило підлогу.
Підготувавши все необхідне, ви можете приступати до розбору. Натисніть викруткою на штифт знизу і кількома невеликими ударами по її тильній стороні, щоб вибити штифт. Використовуйте плоскогубці, щоб витягнути штифт із роз’єму обертової осі. Потім повторіть процес із другою петлею. Коли штифти витягнуто — підніміть полотно, щоб зняти його з фіксувальних планок. Стулка може бути важкою – якщо ви не впевнені, що зможете впоратися з нею наодинці, заручіться допомогою родичів або знайомих, або зверніться до професіоналів.
Не використовуйте зайву силу, полотно має виходити з пазів легко і без особливого опору. Якщо воно застрягло — можливо деталі заіржавіли, або конструкція профілю може бути деформована. У такому разі краще не намагатися витягти його самостійно і звернутися за діагностикою до сервісної служби.
Якщо виріб має регульовані (гвинтові) петлі, послабте регулювальні гвинти перед тим, як знімати полотно з кріплень. Для цього може знадобитися звичайна викрутка або шестигранний ключ. При ослаблених гвинтах стулка легко виходить із кріплень. За необхідності трохи підніміть полотно.
У разі, якщо виріб забезпечений прихованими (внутрішніми) шарнірами, почніть з відкриття дверей на зручний для доступу до них кут. Потім — звільніть фіксувальні гвинти і підніміть стулку, щоб зняти її з фіксувальних пазів і звільнити для подальшого вилучення.
Якщо ви знімаєте стулку з шарнірів для чищення та сервісу, скористайтеся цією можливістю, щоб помити й очистити виріб у важкодоступних місцях — на бічних поверхнях, під кріпленнями шарнірів і між деталями. Після очищення насухо протріть поверхні та за потреби, нанесіть свіже мастило на поворотний механізм.
Поширені проблеми та методи їх усунення
Найчастішою проблемою з навісами ПВХ-дверей є їхній скрип під час відкривання та закривання стулки. Це відбувається через недостатнє змащення шарнірних механізмів або потрапляння в них пилу і бруду. Усунути проблему можна, очистивши петлі від забруднень за допомогою м’якої тканини і завдавши спеціальне силіконове або літієве мастило. Важливо використовувати саме такі мастильні матеріали, оскільки вони не збирають пил і стійкі до впливу вологи.
Інша поширена несправність — провисання дверного полотна, коли нижній край стулки починає зачіпати поріг або нерівномірно прилягає до рами. Найчастіше це пов’язано з ослабленням регулювальних гвинтів на шарнірах або деформацією кріпильних елементів через велике навантаження. Для вирішення проблеми необхідно виконати регулювання положення стулки за допомогою спеціальних гвинтів на петлях.
Основні регулювання включають:
- Налаштування притиску полотна до рами.
- Коригування положення по горизонталі.
- Регулювання висоти щодо порога.
- Вирівнювання стулки по вертикалі.
Серйозною проблемою може стати заклинювання шарнірного механізму, коли двері починають відчинятися насилу або зовсім перестають рухатися. Причиною часто стає потрапляння в конструкцію навісу будівельного сміття під час ремонту або деформація петель через різке закривання стулки. У таких У деяких випадках рекомендується розібрати кріплення, ретельно очистити всі деталі, перевірити їх на наявність пошкоджень і за необхідності замінити елементи, що вийшли з ладу. Якщо ж заклинювання викликане серйозною деформацією шарнірів, може знадобитися повна заміна петель.
Під час експлуатації металопластикових дверей в умовах підвищеної вологості нерідко виникає проблема корозії кріплень. Це призводить не тільки до появи скрипу, а й до поступового руйнування конструкції. Щоб запобігти розвитку корозії, необхідно регулярно проводити профілактичну обробку петель водовідштовхувальними речовинами і стежити за тим, щоб на них не накопичувалася волога.
Найкращим способом уникнути подібних проблем є регулярний і своєчасний сервіс. Якщо ж ви зіткнулися з будь-якими неполадками у функціонуванні дверних шарнірів, і не впевнені, як розв’язувати таку проблему — радимо звернутися до професіоналів. Сервісна служба Газда займається діагностикою та вирішенням широкого спектра проблем, пов’язаних з петлями та іншими елементами дверної фурнітури у ПВХ-виробів
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом