Інструкція по виявленню причин і їх усунення
Після установки ПВХ-вікон мікроклімат в житлових приміщеннях, як правило, покращується. Влітку стає не настільки спекотно, а взимку – істотно тепліше. Але в окремих випадках загальне враження від такої обновки істотно псує проступания крапельок вологи на поверхнях стекол. Перш, ніж звинувачувати у всіх бідах оконщіков або самі віконні конструкції, потрібно розібратися, чому запотівають пластикові вікна.
Що говорить наука і здоровий глузд?
Поява вологи на стеклах з точки зору фізики процесів – це ознака або підвищеної вологості повітря в приміщенні, або занадто низької температури на склопакеті (вона нижче точки роси, того значення, при якому і з’являється конденсат).
Звичайно ж, найпростіше звинуватити в такій проблемі нове металопластикове вікно, так як при старій дерев’яній подібних складнощів не було. Насправді все трохи складніше, і чому потіють вікна пластикові можна дізнатися лише при грамотному аналізі конкретної ситуації.
У більшості будинків радянської споруди (як «хрущовках», так і панельних багатоповерхівках) вентиляція працює таким чином: вологе повітря йде через вентиляційні канали, а свіжий (як правило, більш сухий) повинен приходити з вулиці через щілини віконних і балконних прорізів. Але після заміни застарілих конструкцій на металопластикові можливість припливу пропадає, так як ПВХ-вікна виграють в ступеня герметичності. Як правило, посилюється ситуація в зимову пору, коли збільшується різниця в температурах на вулиці і всередині приміщення, а на стеклах і з’являється рясне кількість вологи.
Як перевірити у чому причина випадання конденсату?
Для прояснення ситуації в конкретних умовах потрібні два вимірювальних приладу – термометр (є в більшості квартир) і гігрометр (визначає рівень вологості). Основні причини запотівання – висока вологість або ж низька температура на поверхні склопакета.
Спочатку вимірюється вологість:
- якщо вона становить 60% і більше, то звинувачувати в чому-небудь вікна не має сенсу;
- якщо ж вона помірна – до 40-50%, а загальна температура в приміщенні нижче 20 градусів, то необхідно перевірити температуру на самому склопакеті;
- якщо вона низька (нижче 9 градусів – це точка роси для приміщення з температурою 20 градусів і вологістю 50%), то причини можуть бути з вікном, його монтажем або ж розташуванням радіатора опалення (якщо його закриває підвіконня, то саме через це може виникати велика різниця в температурі і випадати конденсат).
Потіють пластикові вікна: як усунути першопричину появи конденсату?
Рішення проблеми залежить від її причини. Так, до методів зниження вологості в приміщенні відноситься наступне:
- регулярні провітрювання;
- усунення несправностей в роботі вентиляції;
- установка вентиляційного клапана на пластиковому вікні;
- покупка осушувачів повітря;
- перенесення джерел вологи подалі від вікон, наприклад, домашніх рослин з підвіконня.
Для підвищення температури на склопакетах можна:
- усунути перешкоди між радіатором опалення і вікном (замінити підвіконня, прибрати штори і т.д.);
- утеплити укоси і герметизувати монтажні шви;
- встановити теплі підлоги;
- замінити склопакети на більш теплі або ж повністю замінити віконні конструкції.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом