На ринку 24 роки site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
3 грудня

Вікна з ПВХ відомі своїми чудовими ізолюючими властивостями і високою надійністю. При цьому, вони зручні в обслуговуванні, а також представлені в широкому асортименті різних форм, комплектацій і розмірів, даючи змогу креативним господарям втілити будь-які свої дизайнерські ідеї. Незважаючи на широкий список переваг, іноді, внаслідок різних причин, у роботі металопластикових конструкцій можуть виникати неполадки. Запотівання скла — одна з них, і в цій статті ми з’ясуємо, чому потіють металопластикові вікна, і що з цим робити.

Зміст

  1. Запотівання: що відбувається з вікнами?
  2. Причини появи конденсату
  3. Як вирішити проблему з конденсатом всередині камер склопакета?

Запотівання: що відбувається з вікнами?

Чому потіють металопластикові вікна Gazda 1Запотівання, або утворення конденсату — процес, що відбувається, коли на різних сторонах однієї поверхні (в нашому випадку — скла), виникає відчутна різниця температур. Вологе повітря в теплому приміщенні, стикаючись із холодним склом, виділяється на ньому, збираючись у краплі. Це викликано тим, що тепле повітря здатне утримати більше вологи, ніж холодне. Під час охолодження вода з нього має кудись виділитися. За тим самим принципом, наприклад, відбуваються дощі, а в нашому випадку — поява роси на склі.

Чи означає це, що причиною запотівання скла є різниця температур? Не зовсім. Сучасні ПВХ-вікна добре захищені від цього явища завдяки конструкції склопакета, що не дає холодному повітрю безпосередньо стикатися з теплим. Кілька камер усередині склопакета по черзі «гасять» різницю температур, і до внутрішньої сторони холодне повітря не доходить. Цей ефект буде ще дієвішим, якщо камери склопакета забезпечені інертним газом, наприклад аргоном або криптоном. Такі гази мають особливі властивості теплопередачі й утримання вологи, тож перешкоджають запотіванню набагато ефективніше за звичайне повітря.

Сучасні склопакети від якісних виробників можуть знижувати тепловтрату до 70% порівняно зі звичайним склом, що робить їх справжнім технологічним дивом.

Однак, незважаючи на ці властивості, навіть вони не захищені від труднощів із запотіванням, яке здатне проявлятися на них у кількох формах:

Ці явища мають різні причини, і говорять про різні неполадки, які можуть бути пов’язані з вашим вікном. Перш, ніж приступати до їх усунення, важливо розібратися, на що може вказувати та чи інша проблема із запотіванням.

Причини появи конденсату на склопакетах

Чому потіють металопластикові вікна Gazda 2Отже, давайте з’ясуємо, чим буває викликане утворення вологи на різних поверхнях склопакетів:

Якщо волога виділяється на зовнішній стороні — це абсолютно нормальне явище, яке не свідчить про будь-які неполадки. Найчастіше воно відбувається влітку, і його можна спостерігати вранці, коли вологе ранкове повітря контактує з стеклами, що охололи за ніч. Такий конденсат досить швидко зникає сам по собі, не завдаючи жодних неприємностей вашим профілям.

Зовсім інша річ — якщо «роса» виділяється всередині приміщення, по ваш бік вікна. Це все ще може бути звичайною справою, якщо воно встановлене в дуже вологому приміщенні, наприклад, у ванній. У цьому разі поява вологи — таке ж нормальне явище, як і запотівання дзеркала після душу.

Але якщо склопакети починають «плакати» в житлових або робочих кімнатах — це найчастіше говорить про проблеми з мікрокліматом приміщення. Найпоширеніша відповідь — недостатня вентиляція. Якщо вологе повітря не знаходить природного виходу — воно починає накопичувати вологу на будь-яких відповідних поверхнях, і скло — одне з перших місць, де це явище виникає.

Крім запітнілих вікон, це явище можна діагностувати за такими ознаками, як:

Така проблема часто виникає взимку, коли для збереження тепла господарі намагаються закрити всі отвори, через які може потрапляти холод. У таких випадках радять проводити регулярне провітрювання або забезпечити стабільний потік повітря, що перешкоджає накопиченню вологи.

Постійне запотівання внутрішньої поверхні скла — це не тільки естетична проблема, а й поживне середовище для росту грибка, плісняви та алергенів, що створює ідеальні умови для розвитку респіраторних захворювань. Тому радимо не ігнорувати первинні ознаки цієї проблеми, і вирішувати її якомога швидше. На щастя, це все, що потрібно для усунення такої неприємності, і вона ніяк не пов’язана з неполадками вашого склопакета.

Найсерйознішим випадком, пов’язаним із вікнами, що потіють, є, звісно ж, порушення герметичності. Поява конденсату всередині камер склопакета — його головний симптом.

Виріб, що втратив свою герметичність, втрачає значну частину своїх ізолюючих властивостей.

Тепловтрати можуть зростати аж до майже повної відсутності ізоляції, енергоефективність може знизитися до 50%, що, отже, призведе до підвищення витрат на опалення. Волога всередині камер також здатна призвести до утворення цвілі, а також руйнування і корозії деталей виробу зсередини. Це серйозна несправність, і її рекомендується вирішувати якомога швидше.

Причин втрати вікном герметичності може бути кілька:

  1. Мікротріщини в ущільнювачах —ознака перевищення службового терміну конструкції, і показник, що її пора замінити.
  2. Пошкодження герметизуючої рамки —  може бути викликано неакуратним встановленням профілю або виробничими дефектами.
  3. Пошкодження скла — тріщини, наслідки сильних ударів. Навіть якщо скло не було розбите або пошкоджене, сильний поштовх здатний порушити цілісність герметизуючого шару і почати витік.

Якщо ваше вікно було встановлено правильно, і не отримувало пошкоджень, але все одно почало пітніти протягом 1-2 років після встановлення — найімовірніше, ви маєте справу з дефектною конструкцією. Такі ризики завжди доводиться враховувати, особливо працюючи з ненадійними виробниками. Щоб звести їх до мінімуму – рекомендуємо звертатися до перевірених роками лідерів ринку — таких як Газда.

Як вирішити проблему з конденсатом всередині камер склопакета?

Чому потіють металопластикові вікна Gazda 3Що ж робити, якщо ви помітили патьоки і вологу всередині вашого вікна? Першочергово потрібно з’ясувати причину появи випаровування. Іноді джерело витоку помітити легко — це може бути тріщина на склі, або відмічена знизу патьоками води пошкоджена ділянка ПВХ-профілю. Але найчастіше проблеми бувають більш прихованими, і вимагають професійного підходу.

До несуттєвих ушкоджень відносяться мікротріщини, незначні порушення герметичності та дрібні помутніння, за умови, що вікна не оснащені наповненням з інертних газів — у такому разі витік позбавить вікно ізолюючих властивостей цього газу.

Зафіксувавши неполадки, ви можете відправити їх майстру з описом вашої проблеми, або відразу викликати його додому для професійної діагностики та інструментальної перевірки герметичності конструкції. У простих випадках майстер зможе на місці відновити герметизацію, замінити ущільнювачі або використовувати спеціальний склад для заповнення мікротріщин.

Якщо ж проблема серйозніша — доведеться розглянути варіант із заміною виробу або його комплектуючих. Таке може статися, якщо мають місце:

У таких випадках може знадобитися заміна склопакета, рами, елементів фурнітури або всієї конструкції цілком. Точний «діагноз» за результатами проблеми вам може дати тільки фахівець, тому при виявленні неполадок радимо звертатися безпосередньо до сервісної служби вашого виробника.

Не радимо вам зволікати з вирішенням порушень герметичності, оскільки вони можуть призвести до широкого спектра неприємностей з мікрокліматом приміщення і вашим здоров’ям. Документуйте будь-які пошкодження на випадок звернення за допомогою за гарантією, зберігайте гарантійну документацію і не соромтеся консультуватися з професіоналами з приводу будь-яких неполадок у роботі вікон.

Якщо у вас з’явилися проблеми з конденсатом на вікнах, то завжди надійніше звернутися в сервісну службу. Звертаючись за послугами до перевірених компаній можна розраховувати на професійний і своєчасний сервіс. Gazda, виробник ПВХ-виробів в Україні за профілями німецького лідера Rehau – не тільки надає одні з найкращих металопластикових профілів на українському ринку, а й забезпечує клієнтів якісною підтримкою своєї сервісної служби, послуги якої охоплюють експертну діагностику, заміну фурнітури, регулювання, заміну ущільнювача та інші роботи з відновлення функціоналу металопластикових виробів. Популярністю користується послуга заміни склопакета, яка, зокрема, усуне будь-які проблеми з запотіванням.

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню