Одним із головних складових елементів металопластикового вікна або балконних дверей є склопакет. У процесі експлуатації можуть траплятися різні ситуації, в яких може знадобитися його заміна, але для цього потрібно мати необхідні знання та інструменти. До того ж скло можна випадково пошкодити, якщо не знати, як це робиться.
Завжди можна звернутися до досвідчених фахівців, які швидко й акуратно все зроблять. Компанія Gazda надає послуги з ремонту та встановлення металопластикових вікон у квартирі чи приватному будинку, тому може допомогти у розв’язанні цього питання.
Але буває так, що з тих чи інших причин ви хочете впоратися самотужки. Інформація в цій статті розповість вам, як зняти склопакет самостійно і що для цього потрібно.
Зміст:
- Чому може знадобитися заміна склопакета
- Які інструменти та матеріали потрібні
- Покроковий план зняття склопакета із пластикового вікна
- Як витягнути скло
- Принцип встановлення
- Чи варто здійснювати процедуру самостійно
Чому може знадобитися заміна склопакета
Існує кілька причин, чому вам може знадобитися витягнути склопакет, тож розберемо найочевидніші:
- Якісна альтернатива колишньому варіанту.Може бути проведена заміна на більш покращений склопакет – з наявністю енергоощадного скла або більшої кількості камер.
- Ушкодження різного характеру.Віконна конструкція складається на 80% зі склопакета – найуразливішої частини вікна, яку легко пошкодити. Скло може тріснути або розбитися і в такому випадку потрібно проводити негайну його заміну.
- Втрата герметичності. Це може статися через помилки при монтажі або використання матеріалів низької якості.
- Оздоблення укосів зовні після основної установки вікон.Процес потрібен, особливо за відсутності доступу зовні та коли вікна глухі.
Як бачите, привід для заміни може бути різним, тільки не всі знають, як це правильно зробити самостійно. Хоча це й не дуже складно, але варто заздалегідь вивчити інформацію про цю процедуру.
Які інструменти та матеріали потрібні
Перш ніж узятися до збирання необхідних інструментів, треба розібратися з тим, як склопакет взагалі тримається у рамі. Як і у випадку старого дерев’яного вікна, кріплення виконується штапиками. Аналогічно віконному профілю штапики виготовляються із ПВХ, вони вставлені по всій площині євровікна. Щоб не пошкодити конструкцію, виймаючи її з рами, необхідно стежити за положенням кожного штапика.
Тепер обговоримо, що вам знадобиться приготувати для вилучення полотна з пластикового вікна. Щоб процедура пройшла комфортно та ефективно, потрібні такі інструменти:
- Будь-який ніж, але в ідеалі будівельний.
- Рукавички на руки, щоб захистити їх від можливих пошкоджень.
- Шпатель.
- Стамеска або викрутка.
- Гумові прилипки.
Покроковий план зняття склопакета із пластикового вікна
Склопакети – важлива частина конструкції вікна, що забезпечує теплоізоляцію та шумоізоляцію. Якщо у вас виникла ситуація, коли є потреба замінити або відремонтувати їх, то ось покроковий план того, як зняти склопакет у домашніх умовах, дотримуючись усіх запобіжних заходів.
Крок 1.Перед зняттям склопакета, потрібно спочатку вилучити стулку, якщо вона відкривається. Зніміть декоративну накладку з верхньої петлі стулки й витягніть утримувальний стрижень. Цю частину треба акуратно вилучити та поставити на підлогу, щільно притуляючи до стіни, щоб вона не впала та не пошкодилася. Даний етап можна пропустити, якщо вікно глухе.
Крок 2.Захистіть свої руки та очі. Одягніть захисні рукавички та окуляри, щоб уникнути можливих травм уламками скла.
Крок 3.Шпатель або ніж необхідно помістити в щілину між штапиком та рамою, а потім підчепити штапик й акуратно відсунути його. Подібну процедуру робимо по всьому периметру вікна чи балконних дверей. Відсувати штапики треба максимально дбайливо, рекомендується робити це починаючи з середини й поступово рухатися до країв.
Крок 4.Скористайтеся стамескою або викруткою для вилучення штапиків. Як тільки щілини збільшаться, можна поміняти шпатель на стамеску й обережно витягнути по одному штапику. Рухатися потрібно від довгих бічних, потім по коротких та видалити верхній необхідно останнім. Зверніть увагу, що при видаленні останнього верхнього штапика потрібно буде притримати скло, адже воно може просто випасти.
Крок 5.Після вилучення штапиків, полотно можна витягнути за допомогою прилипок, що є найбезпечнішим способом. Також роблять це руками, якщо злегка нахилити раму у свій бік та акуратно підчепити пальцем. Скло потрібно брати з обох боків, щоб зняти повністю. Якщо воно застрягає або створює опір, зупиніться й переконайтеся, що всі елементи кріплення звільнені.
Коли розмір вікна великий або це балконні двері, варто заручитися підтримкою помічника. Це потрібно для підстрахування, у разі падіння скла, до того ж окремі елементи можуть бути досить важкими.
Як витягнути скло
Якщо якась частина скла розбита, то вам може знадобитися витягнути його, але це робиться нескладно. Потрібно підрізати герметик будівельним ножем, зняти його повністю за контуром, щоб дістати до алюмінієвої рами. Після цього скло легко витягується. Тільки враховуйте, що для його заміни знадобиться новий шар герметика.
Заміну скла проводять з обережністю, адже існує великий ризик пошкодити конструкцію при неакуратному поводженні.
Принцип встановлення
Після процесу зняття та заміни, знадобиться перевстановити та зібрати конструкцію назад. Тільки тепер вам знадобиться дерев’яний або гумовий молоток. Робиться це практично так само, але у зворотному порядку:
- Проведіть очистку фальцям рами, отвір має бути чистим перед встановленням.
- Спочатку йде встановлення склопакета, а потім – закріплення горизонтальними штапиками.
- Вставте хвостик штапика в канавку й акуратно забийте його за допомогою гумового молотка. Потрібно робити слабкі удари, щоб нічого не розбити, до центру рухаємося від кутів.
- Монтуємо все інше.
- Протріть перевстановлену систему. Якщо вона нова, то зніміть плівку. Якщо на рамі є подряпини, то можна трохи затерти їх наждачним папером.
Як бачите, завдання є цілком здійсненним та його можна виконати самостійно в домашніх умовах, тільки якщо робити це правильно. Але складність полягає у крихкості елементів вікна та високій ймовірності їх зіпсувати. Тому процес рекомендується робити тільки за крайньої потреби та максимально акуратно. Виконувати роботу потрібно в парі з помічником, щоб він міг підстрахувати вас про всяк випадок.
Чи варто здійснювати процедуру самостійно
Сучасні вікна – це складна технічна конструкція, яка може мати досить міцний вигляд, але насправді дуже крихка. Скло захищають різними покриттями та плівками, але це не гарантує їм повну відсутність пошкоджень або тріщин. Зазвичай, якщо з вікнами щось трапляється або з естетичних\практичних міркувань знадобилася заміна склопакетів, то для виконання процедури викликають спеціалістів додому.
Змінювати або встановлювати їх заново ви можете самі (на свій страх і ризик), якщо зробите це акуратно й знаєте сам принцип. Але в більшості випадків така потреба виникає якщо бажаєте замінити старі склопакети на більш удосконалені за звукоізоляційними та теплоізоляційними властивостями або збільшеною кількістю герметичних камер. Самостійно ви не зможете їх виготовити, тому доведеться замовляти в якійсь компанії, а для цього потрібно правильно виміряти параметри вікна.
Щоб не ризикувати, краще скористайтеся послугами професіоналів, які окрім багатого досвіду роботи та швидкого виконання замовлень, приїдуть зроблять виміри та допоможуть підібрати якісну заміну старим склопакетам індивідуально під ваші вікна. У компанії Газда спеціалісти мають високу кваліфікацію, проходять навчання в академії Рехау, тому 100% точно зроблять заміри. Також ми надаємо послуги із заміни та ремонту склопакетів з гарантією на зроблену роботу.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом