На ринку 24 роки site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
25 вересня

Найтендітнішою частиною будь-якого вікна вважається саме склопакет. З часом він може зазнавати різних пошкоджень, таких як тріщини, подряпини, виникають порушення герметичності – запотівання або конденсат. Тому може знадобитися витягнути його з рами для подальшої заміни. Бувають інші причини для цього, про які поговоримо далі.

Будь-якому домовласнику хочеться швидше відновити нормальну функціональність та гарний зовнішній вигляд вікон, але процес вилучення скляного елемента досить небезпечний. Для збереження цілісності конструкції, і щоб не поранитися, варто довіритись професіоналам, наприклад, з компанії Gazda. Вони допоможуть швидко впоратися із завданням та максимально якісно провести вилучення/заміну/будь-які монтажні роботи.

Але не завжди є можливість покликати фахівців на допомогу, тому в цьому матеріалі поговоримо про те, як розібрати склопакет власноруч.

Зміст:

  1. Навіщо може знадобитися знімати скляну секцію
  2. Підготовчі роботи
  3. Як зняти стулку пластикового вікна
  4. Як зняти штапики власноруч
  5. Монтаж нового склопакета
  6. Як зняти скло
  7. Демонтаж фурнітури
  8. Переваги звернення до фахівців

Навіщо може знадобитися знімати скляну секцію

Віконний склопакет дуже вразливий, попри зовнішню міцність та всілякі захисні покриття. Ситуації, у яких необхідно знімати його, трапляються нерідко. Розберімо основні причини:

Як бачите, причин для того, щоб розібрати склопакет чи віконну конструкцію, може бути багато. Головне знати, як це правильно робити або викликати на допомогу фахівців, які знаються на цьому процесі достатньо добре.

Підготовчі роботи

Поговоримо трохи про те, як пакет скла тримається у рамі та не випадає. У цьому йому допомагають штапики – це такі планки, які використовують у дерев’яних, алюмінієвих та пластикових вікнах. Вони допомагають вберегти конструкцію від потрапляння вологи, вітру, а також є додатковим захистом від звуків з вулиці. При проведенні робіт потрібно взаємодіяти саме зі штапиками, робити це акуратно, а також обов’язково враховувати їхнє розташування.

Для проведення робіт спочатку підготуйте необхідні інструменти:

  1. Короткий шпатель із закругленими кутами або широку стамеску для зняття рейок.
  2. Гумовий або дерев’яний молоток, щоб “простукувати” штапики.
  3. Прогумовані рукавички для захисту рук від гострих країв скла чи у разі пошкоджень для захисту від уламків.
  4. Гумові прилипки для безпечного переміщення склопакета.
  5. Гострий монтажний ніж, щоб зрізати герметик.
  6. Плоску викрутку для витягування петельних заглушок.
  7. Пасатижі для зняття стулки.
  8. Хрестову викрутку для зручного демонтажу фурнітури та закріплювальних болтів.

Далі треба зайнятися підготовкою місця, куди ви ставитимете знятий виріб. Можна покласти на підлогу кілька шматків пінопласту або дерев’яних брусків. На такій підставці вам буде зручніше займатися зняттям штапиків із пластикового вікна.

Як зняти стулку пластикового вікна

Професійних майстрів часто звуть знімати скляну секцію з віконної рами – ця робота робиться не тільки для стулок, що відкриваються, але і для проведення демонтажу глухої ПВХ-конструкції. Якщо йдеться про елемент, який відкривається, то для комфортного проведення подальших робіт його необхідно спочатку зняти з петель.

Потрібно розуміти, що стулка досить габаритна й важка, тому щоб уникнути травм краще працювати з помічником. Для проведення процедури не завадить звільнити місце – відсунути меблі, зібрати зайві предмети та переставити їх кудись. Приготуйте плоску викрутку, легкий гумовий молоток та пасатижі. Робіть все уважно, акуратно та за інструкцією, щоб уникнути будь-яких пошкоджень склопакета.

Усі види стулок мають кріплення, з допомогою яких з’єднані з рамою. Вони тримаються на двох петлях – верхній та нижній. Щоб зняти вікно з петель, дотримуйтесь такої послідовності дій:

У разі «глухого» вікна всі роботи з демонтажу скляного елемента доведеться робити відразу. Набагато зручніше зняти стулку та подальші дії проводити з нею, але якщо такої можливості немає, цей етап пропускається.

Як зняти штапики власноруч

Якщо вас цікавить, як розібрати склопакет, то спочатку його треба витягнути з рами. Для цього треба відключити всі штапики за допомогою жорсткого шпателя чи широкої стамески. Розберімо покрокові дії:

  1. Інструмент вставляється в щілину між профілем та штапиком, по ньому ударяємо молотком й розширюємо щілину. Робити це потрібно із середини у самій верхній частині вікна.
  2. Коли щілина розшириться, шпатель можна замінити стамескою.
  3. Рухаючись вздовж віконного профілю, акуратно відгинаємо штапик та витягуємо його з паза.
  4. Повторіть ті ж дії для трьох штапиків, що залишилися.
  5. Рухатися треба від бічних до вертикальних, але верхній знімається останнім.
  6. При вилученні останнього потрібно притримати вікно (бажано з помічником), щоб воно не випало й не розбилося.
  7. Для витягування скляної секції скористайтесь гумовими прилипками. Якщо їх немає, то нахиліть раму трохи на себе, підтягніть руками й обережно витягніть.
  8. Якщо є можливість трохи натиснути на вікно зовні, зробити це ще простіше.
  9. Конструкцію необхідно відразу ж покласти в надійне та стійке положення, щоб вона не впала. Підкладіть шматочок пінопласту або тканину під те місце, де торкається скло.

Процедура проста, але дуже відповідальна, адже можна просто пошкодити виріб. Не забудьте перед цим одягнути прогумовані рукавички, адже краї секції дуже гострі.

Монтаж нового склопакета

Отже, всі роботи з демонтажу завершено, але тепер постає завдання поставити склопакет на місце. Робиться це майже так само, але в протилежній послідовності. Важливо перевірити, чи всі рихтувальні пластини на місці. Вони повинні підходити під товщину скляної секції та не потрапляти краєм на внутрішню поверхню скла, адже при встановленні штапика скло може впертись у пластину та тріснути.

Перед встановленням виробу в раму потрібно прибрати бруд та сміття по всьому периметру – фальці мають бути чистими. При монтажі всього вікна може з’явитися окалина в самому отворі, або якісь нерівності – можна пройтися по поверхні дрібною наждачною шкіркою.

Зверніть увагу на те, щоб пакет скла не торкався кутових металевих кріплень у ПВХ-профілі. Вирівняйте положення виробу щодо рами, підкладаючи пластикові рихтувальні пластини під різні краї. Далі ще раз перевіряємо, де розташовуються пластини, щоб вони не провалювалися під скло. Забиваємо в паз штапики гумовим молотком: спочатку короткі, потім широкі.

Коли роботу закінчено, можна знімати захисну плівку з нового виробу та ретельно протерти його.

Як зняти скло

Конструкція склопакета включає як мінімум два скла, які склеєні між собою спеціальними клейовими основами. Вони розділені пластиковими або алюмінієвими рамками, в які засипають вологопоглинач.

Робота з розбирання скла проводиться наступним чином:

Зверніть увагу! Якщо хоч одне скло з подвійної чи потрійної конструкції вийшло з ладу, то вам доведеться замінити склопакет повністю на новий. Ви не зможете самостійно зібрати скляну секцію, а при замовленні у фірми зможете підібрати відповідний варіант, отримати якісну збірку та гарантію від 1 року.

Демонтаж фурнітури

Для того, щоб зняти ручку, потрібно повернути її у горизонтальне положення «відкритого» вікна. Далі забирається декоративна накладка. Її треба провертати до тих пір, поки не стане видно двох утримувальних гвинтів – потім відкрутити їх.

Для заміни механізмів спочатку знімають ручку, потім шурупи фурнітури. Після цього зламані елементи дістаються та змінюються.

Переваги звернення до фахівців

Металопластикові вікна – дуже тендітна та складна конструкція, роботу з якою найкраще довіряти досвідченим професіоналам. Компанія Газда надає послуги з ремонту, виміру вікон, а також у нас можна вибрати хороший новий склопакет від надійного виробника Рехау.

Наші співробітники спеціально навчені, показують найкращі результати роботи, точно роблять виміри та проконсультують щодо заміни на більш удосконалену модель. Очевидний плюс звернення до фахівців – це отримання гарантії на новий виріб та виконану роботу. Також ви зекономите купу нервів, часу та власних сил – натомість весь якісний ремонт віконних конструкцій зроблять за вас. 

 

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню