На ринку 24 роки site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
23 серпня

Заміна вікон – це важливий етап в оновленні інтер’єру будинку чи квартири. Правильно підібрані та встановлені вікна здатні не лише покращити естетику приміщення, а й підвищити енергоефективність, звукоізоляцію та загальну комфортність проживання. Для того, щоб отримати максимальні переваги від нових вікон, необхідно правильно заміряти віконні отвори. Однак зробити це не так просто, як може здатися на перший погляд.

Процес повний нюансів, які необхідно враховувати, адже це впливає на якість подальшої роботи. Саме тому багато сучасних компаній зі встановлення вікон включають у вартість цю послугу. У фірмі Gazda можна викликати інженера-замірника окремою послугою або ж при замовленні вікон. Але, бувають ситуації, коли потрібно отримати вірогідні дані із вимірів самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналів.

У цій статті ми розглянемо, як правильно виміряти вікно для точної установки.

Зміст:

  1. Які бувають види віконного отвору
  2. Загальні правила виміру вікон
  3. Заміряємо віконний отвір із чвертю
  4. Заміряємо віконний отвір без чверті
  5. Що треба знати про вимірювання балкона
  6. Як вимірювати зовнішні та внутрішні укоси
  7. Робимо правильне вимірювання підвіконня
  8. Чому важливо провести точні виміри

Які бувають види віконного отвору

Часто трапляються ситуації, коли недосвідчені замовники роблять самостійне вимірювання по старій віконній рамі. Робити так не варто, тому що спочатку роблять демонтаж, а вже потім дивляться на тип отвору, щоб точно визначити його. Якщо опустити цю важливу деталь й не зробити демонтажні роботи, то цілком можна отримати помилки в розрахунках.

Віконні отвори бувають двох типів:

Бувають різні ситуації, у деяких старих будинках чверті вирівняні тинькуванням, щоб замаскувати нерівності. Але коли настане час робити демонтаж, вирівнювання буде зруйноване.

Завжди простіше заміряти віконні конструкції приватного будинку, адже на відміну від багатоповерхівок, там частіше можна зустріти прямі отвори без зайвих виступів чи дефектів.

Загальні правила виміру вікон

Для того, щоб самостійно братися за таку роботу, необхідно ознайомитись із загальними правилами. Якщо вас цікавить як правильно виміряти вікно, то дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  1. Робіть замір як зовні, так і всередині приміщення – це потрібно для того, щоб розрахувати глибину отвору.
  2. Враховуйте наявність чвертей у деяких вікнах.
  3. Починати знімати мірки треба лише після закінчення всіх підготовчих робіт.
  4. Уточнюйте параметри отвору при будівництві будинку, адже якщо пластикове вікно, наприклад, аркове, виміри проводяться за іншим принципом. Не варто робити виміри складних фігурних вікон самостійно, адже це може вилитися у безліч додаткових проблем.
  5. При перекосі отвору потрібно збільшувати всю конструкцію, щоб вона була пропорційна розміру цього перекосу.
  6. Мірки повинні бути точними – максимум, що допустимо, це похибка 1 см, адже вона легко усувається під час монтажу.
  7. Проводьте заздалегідь демонтаж віконної рами та облицювання для точніших розрахунків.
  8. Якщо знадобиться розширювати або звужувати віконний отвір, краще звертатися до фахівців. Виконувати самостійно подібні роботи в опорних стінах може бути небезпечним.

За правилами потрібно заміряти два параметри: ширину та висоту. З інструментів знадобиться рулетка (але простежте, аби в процесі вимірювань вистачило її довжини), аркуш паперу, ручка для фіксації вимірів та лазерний рівень для впевненості, що вікна будуть встановлені рівно.

Заміряємо віконний отвір із чвертю

Чверті потрібні для маскування стиків між стіною та віконним блоком. Спочатку виміряйте ширину між виступами. Виберіть найменший між верхнім та нижнім показниками. Далі додайте по 4-6 см до отриманих цифр для упору у чверть.

Потім проводяться виміри ширини між внутрішніми укосами, також вибирається мінімальне значення і віднімається 4-6 см для упору. У результаті виходять два показники, з яких потрібно вибрати оптимальний.

Розмір віконної конструкції з чвертями має бути таким, щоб рама входила у чверть. Залиште вільне місце між блоком та укосами для герметика або теплоізоляції.

Заміряємо віконний отвір без чверті

Зробити виміри виробів без чвертей значно простіше, тут ймовірність того, що можна успішно самостійно впоратися вище. Для цього потрібно дотримуватись наступних інструкцій:

Враховуйте, що виконані виміри мають бути з урахуванням усадки. Це стосується нещодавно збудованих приватних будинків, особливо з дерева чи бруса. Через усадку стіни можуть трохи зменшитися, тому без урахування усадки віконна конструкція може почати деформуватися.

Якщо хочете уникнути можливості виникнення такої проблеми, встановлюється обсада з маленьким просвітом зверху рами – потрібна вона для похибки на усадку, а потім уже робляться необхідні виміри. Конструкції далі заповнюють теплоізоляцією, яка допомагає амортизувати навантаження на віконний блок.

Що треба знати про вимірювання балкона

Важливо правильно заміряти балконний блок, аби після монтажу стулку нічого не стискало й механізм відкривання/закривання не порушувався. На балконі також проводяться виміри, але вони трохи відрізняються через конструкцію всього балконного блоку, в яку входять не тільки двері, але і кілька вікон, що примикають. Самостійно правильно виміряти все досить складно, тож бажано звертатися до професіоналів.

У вимірі необхідно спиратися на п’ять величин: висоту дверей, вікон, ширину всього блоку, балконних дверей і вікна.

Як вимірювати зовнішні та внутрішні укоси

В ідеалі, віконними укосами повинен займатися досвідчений фахівець, адже в домашніх умовах із рулеткою отримати точні дані практично неможливо. Це будуть просто приблизні значення.

Для вимірювання глибини укосів потрібно порахувати відстань від коробки до кута. А ширину можна дізнатися за виміром внутрішніх кутів з додаванням припусків приблизно 5-10 сантиметрів. Для точних розмірів потрібен кут розвороту з урахуванням облицювальних та теплоізоляційних матеріалів.

Як виміряти укоси:

  1. Зовнішні. Робиться це із центрального напряму. Для додаткової перевірки показників, намалюйте просту схему свого вікна з усіма значеннями, потім панельні заготівлі вирізають, щоб звірити з розмірами віконного отвору. Якщо все зійшлося, можна прикріплювати їх на місце й фіксувати.
  2. Внутрішні. Для цього потрібно перерахувати глибину та ширину укосів, як ми описали вище, а потім обчислити кут нахилу до віконної конструкції та заміряти краї укосів із внутрішньої сторони. Щоб поміряти глибину, рухайтеся від внутрішнього краю до рами, але враховуйте, що частина вікна буде захована під коробкою.

Робимо правильне вимірювання підвіконня

Для підвіконня достатньо вичистити відстань від планок до країв стіни, потім додати 3-10 см (залежить від матеріалів). Якщо хочете отримати довжину, можна порахувати ширину внутрішніх укосів та додати до цього показника по п’ять сантиметрів з кожної сторони (загалом 10 сантиметрів).

Чому важливо провести точні виміри

Знімати мірки не так просто, адже потрібно ретельно перевіряти вікно на відсутність перекосів, нерівностей або якихось дефектів. Виміри, зроблені з ними, виходять неточними, що призведе до неприємних наслідків:

Ніхто не гарантує, що якась із цих проблем не виникне навіть якщо викликати замірника, але якщо ви самостійно припуститеся помилки, то й компенсувати її буде нікому. До того ж якщо міряти вікна самому, багато виробників не дає гарантію на свою продукцію.

Можна робити виміри самостійно, але пам’ятайте про ризики – цей процес має багато нюансів, які можна не помітити чи не врахувати. Найкраще рішення – звернутися до компанії Газда, викликати компетентного замірника та перекласти відповідальність на нього. Тоді ви будете спокійні та впевнені в точності вимірів, а у разі помилки віконний блок не потрібно буде переробляти за власні кошти.

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню