При встановленні пластикових вікон усі стикаються із завершальним етапом даного процесу – оздобленням укосів. Без них не вийде повноцінної картини, вікна виглядатимуть неохайно й вибиватимуться із загального інтер’єру, показуючи себе з гіршого боку. Крім декоративної функції, вони потрібні для захисту від протягів, вологи, сонячних променів та зовнішніх впливів на монтажну піну.
Існують різні варіанти оздоблення укосів вікон, з використанням певних матеріалів або технологій монтажу. Серед них обирається найкращий для індивідуальних потреб або умов експлуатації. Звернутися за якісним виконанням робіт з їх встановлення можна до нашої компанії «Gazda», де фахівці забезпечують найкращий результат за оптимальними цінами.
У цій статті розберемо кожен варіант облицювання докладно, розглянемо переваги та недоліки для спрощення вибору матеріалів.
Зміст:
- Для чого потрібно робити укоси
- Чим відрізняється внутрішнє та зовнішнє оздоблення вікон
- Які бувають види укосів
- Переваги та недоліки штукатурки
- Оздоблення гіпсокартоном
- Пластикові укоси
- Підсумки
Для чого потрібно робити укоси
Головне призначення укосів насамперед у їх практичності. Віконний отвір можна не тільки візуально покращити таким чином, але й захистити від згубних зовнішніх впливів, а саме вікно буде функціонувати повною мірою.
Оздоблення необхідно робити одразу після монтажу металопластикових вікон, тому що воно виконує такі важливі функції:
- Теплоізоляція. Завдяки укосам значно зменшуються втрати тепла в холодну погоду. Надійний захист монтажних швів запобігає появі протягів у приміщенні.
- Захист від вологи. Це також корисна функція, яка допомагає зберегти вікно від руйнування, цвілі та грибка.
- Звукоізоляція. Знижується рівень шуму з вулиці, що є особливо актуальним для будинків серед жвавих міських доріг.
- Естетична функція. Укоси створюють більш плавний перехід між стіною й вікном, що надає йому акуратного зовнішнього вигляду та покращує будь-який інтер’єр. Більш того, за допомогою білого кольору фарби можна відбивати сонячне світло всередину приміщення, роблячи його візуально просторішим та світлішим. Також ефективно ховаються дефекти після монтажних робіт, що дозволяє покращити кінцевий вигляд виробу.
- Зміцнення віконної конструкції. Віконний отвір стає більш довговічним та міцним, адже облицювання працює як додаткове зміцнення для нього.
Таким чином, віконні укоси мають не тільки естетичні, а й функціональні переваги та є невіддільною частиною всієї конструкції. При їх виборі варто враховувати такі нюанси, як довговічність, якість, здатність витримувати температурні перепади та вологу, екологічність та вартість матеріалів.
Чим відрізняється внутрішнє та зовнішнє оздоблення вікон
Існує помилкова думка, що зовнішнє оздоблення не настільки важливе, як усередині приміщення. Цьому є естетична причина, адже зовні будівлі трохи легше перенести вигляд віконних швів з монтажною піною, що стирчить з них. Згодом з’являються скарги на протяги, конденсат та низьку звукоізоляцію, а причину цих проблем шукають саме у віконній конструкції, а не у відсутності укосів. Термін експлуатації знижується через різні зовнішні впливи, а монтажна піна починає поступово руйнуватися.
Насправді зовнішні укоси навіть важливіші за внутрішні, тому що їм більше потрібний захист від погодних умов: дощу, сонця, вітру й морозу. Саме зовнішня частина будинку безпосередньо взаємодіє з цим та більше страждає. Тому й матеріали для такого облицювання повинні мати:
- Високу опірність до вологи.
- Гарну звукоізоляцію.
- Поліпшені теплоізоляційні характеристики.
Наприклад, той же гіпсокартон не підійде для вулиці – навіть його вологостійкі варіанти не дуже вдалий варіант. Найчастіше застосовуються пластикові сендвіч-панелі або класична штукатурка, що має не тільки поважний вигляд, але й може зберігати необхідні функції. Поверх виробу, за бажання, наносять водоемульсійну фарбу для фасадних робіт, щоб зробити його привабливішим.
Які бувають види укосів
Варіанти оздоблення укосів вікон бувають із різних матеріалів: як класичних, так і сучасних. Раніше для цих цілей використовувалася тільки штукатурка або шпаклівка, які зверху покривалися водоемульсійною фарбою, а зараз вибір став трохи ширшим та функціональнішим, можна підібрати щось індивідуально для свого житла. Пояснюється це появою дорогих металопластикових конструкцій, які потрібно краще захищати від зовнішніх впливів.
Сьогодні матеріали оздоблення можна розділити на такі види:
- Штукатурка. Досі зберігає свою популярність навіть для пластикових вікон. Дешева та підходить навіть для облицювання нестандартних форм, легко реставрується.
- Гіпсокартон. Представлені рівними листами, які швидко монтуються, мають приємний естетичний вигляд.
- Пластик та сендвіч-панелі. Один з найкращих сучасних варіантів, володіє стійкими захисними функціями, легкий у монтажі.
- Дерево. Досить рідко застосовується як облицювання через те, що потребує особливого догляду та професійного монтажу. Виглядає ефектно, органічніше вписується як матеріал, якщо сам будинок теж з дерева. Стилізується під натуральну деревину, є екологічним матеріалом та добре підходить для балконних блоків.
- Камінь. Солідний, дорогий варіант, що підійде як для зовнішнього, так і для внутрішнього оздоблення. Насправді зустрічається рідко, хоча виглядає доволі гарно.
- Метал. Ще один естетичний матеріал, проте мало хто його обирає через дорогу ціну. Якщо взяти для зовнішнього облицювання спеціальний різновид з полімерним покриттям, це захистить його від виникнення корозії.
- Керамічна плитка. Цікавий варіант, який може успішно використовуватися на кухні чи у ванній. Складний у монтажі, оскільки плитку необхідно правильно обрізати та укласти, що потребує певних навичок.
Далі розберемо докладніше трійку найпопулярніших видів матеріалів, які широко використовуються для облицювання. Ви зможете детальніше ознайомитись з їх експлуатаційними властивостями та особливостями монтажу, а також вирішити, що більше підійде у вашому випадку.
Переваги та недоліки штукатурки
Для облицювання штукатуркою знадобиться мати навички маляра-штукатура або звертатися до професіонала за допомогою. У використанні цей матеріал універсальний, але при оздобленні зовнішніх укосів доведеться купувати склад для фасадної роботи. Сумішшю заповнюють щілини та вирівнюють поверхню після монтажу, накладаючи її рівними шарами, які мають висихати. На завершення процесу наноситься фінішний шар, а після висихання фарбується водоемульсійною фарбою.
З явних переваг матеріалу можна назвати його невелику вартість. Цей варіант краще ніж нічого, коли бюджет обмежений та доводиться економити. Також він досить стійкий до механічних пошкоджень. Місця сколів та подряпин можна відреставрувати у будь-який момент та освіжити вигляд виробу додатковою зміною форми або кольору фарби. Ще набагато зручніше, що тут немає швів, як у гіпсокартону.
Розберемо недоліки та нюанси, з якими стикаються при виборі штукатурки:
- Це не лише витратно за часом, а й вимагає певних зусиль, щоб поверхня вийшла рівною та естетичною.
- Якісно та красиво виконати таку роботу новачкові практично нереально, тому доведеться змиритися з дефектами або наймати професіонала.
- Теплоізоляційні властивості штукатурки досить низькі, через що іноді на ній утворюється конденсат та пліснява.
- Не можна додатково додавати шар утеплювача.
- Реставрація може знадобитися щонайменше раз на рік, оскільки згодом матеріал тріскається та обсипається.
Оздоблення гіпсокартоном
Даний матеріал досить універсальний та використовується в різних ремонтних роботах, але вкрай рідко – вологостійкий варіант для зовнішнього оздоблення. Особливості монтажу включають встановлення металевого каркаса з рейок або профілів, куди зверху кріпляться листи гіпсокартону. Під них укладається утеплювач (зазвичай пінопласт). Серед плюсів матеріалу: хороша теплоізоляція, висока жорсткість матеріалу, здатність легко створювати рівну поверхню та довговічність.
Недоліки у гіпсокартону також є:
- Не здатний переносити вологу. Через неї він може розм’якшуватися або роздуватися, тому навіть найменший конденсат є згубним для цього матеріалу.
- Має низьку стійкість до механічних пошкоджень. Від ударів він легко дає тріщини, деформується без можливості реставрації.
- Під час монтажу виходять негарні шви. Їх доводиться шпаклювати, щоб покращити естетичний вигляд готового виробу.
Пластикові укоси
Даний варіант заслужено вважається одним із найкращих для сучасних віконних конструкцій. Їх термін служби може бути порівнянний із самим вікном, а також вони добре поєднуються з будь-якими матеріалами, виглядають естетично та стійкі до вологи. Малюнок пластикових укосів можна підібрати в залежності від своїх уподобань, є навіть імітація під дерево.
Зазвичай як облицювання використовують саме сендвіч-панелі, які йдуть із шаром утеплювача між двома листами пластику. Завдяки рівній та естетично приємній поверхні, цей матеріал не вимагає додаткового оздоблення. Його досить легко монтувати навіть самостійно, а роботи відрізняються відсутністю пилу та бруду.
Вартість пластикового облицювання не всім по кишені, але переваги та результат цілком виправдовують високу ціну. Існують, звичайно, дешеві аналоги, але вони швидко пожовкнуть та вигорять від сонця. Даний матеріал має й суттєвий недолік – це ризик деформації при необережному відкритті стулки. Реставрувати сендвіч-панелі неможливо, тому доведеться проводити повну заміну аркуша.
Підсумки
Вибір матеріалу для оздоблення залежить від умов експлуатації та місця. Якщо вам потрібно робити укоси всередині приміщення, які мають хорошу функціональність, то дивіться в бік пластику або гіпсокартону. Для зовнішніх ідеально підійдуть пластикові сендвіч-панелі, декоративний камінь або метал.
Самостійно проводити роботи зі встановлення буде досить складно, існує ризик випадково зіпсувати матеріал або зробити облицювання неакуратно. Краще все ж таки переплатити, але довіритися досвідченим майстрам. Фахівці компанії «Ґазда» допоможуть підібрати оптимальний варіант, враховуючи ситуацію та бюджет, зроблять все якісно та красиво.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом