Вироби з ПВХ вирізняються чудовою теплоізоляцією і широким спектром варіантів конструкції для різних кліматичних умов. Але якщо ви хочете додатково утеплити свої вікна — ця стаття для вас. У ній ми розповімо вам, якими способами можна підвищити термозахист віконних конструкцій і поділимося порадами та методиками, що використовуються майстрами компанії «Gazda» під час проведення утеплювальних робіт з металопластиковими вікнами. Ви дізнаєтеся, які бувають типи утеплювальних робіт, яка їхня ефективність і як правильно і безпечно їх провести.
Зміст:
- У яких випадках потрібно утеплювати вікна?
- Популярні способи теплоізоляції
- Поради щодо обслуговування
У яких випадках потрібно утеплювати вікна?
У більшості випадків, правильно встановлені стандартні металопластикові вироби вже мають достатній рівень теплоізоляції, щоб справлятися з перепадами температури в помірному кліматі, але іноді цього може бути недостатньо. Причин, насправді, може бути маса — від проблем з герметичністю рами, і до перебоїв з опаленням, які стали дуже актуальною проблемою в останні роки. У таких умовах багато господарів приймають рішення провести утеплення у своїх квартирах, і часто найважливішим пунктом такого процесу є утеплення вікон.
Старі, неправильно встановлені або навіть ті, що незначно постраждали від впливу температур або фізичного впливу, вікна можуть втрачати свою термоізоляцію і почати пропускати холод у приміщення. Є кілька способів визначити потенційну проблему:
- Часті протяги, навіть при закритих вікнах;
- Загальне падіння температури в приміщенні;
- Поява конденсату на склопакеті, укосах або пластикових поверхнях;
- Запотівання склопакета;
- Видимі фізичні пошкодження рами або інших елементів конструкції.
Роботи з утеплення діляться на відновлювальні та монтажні. У першому випадку ми виправляємо різні неполадки в роботі виробу, щоб відновити його термостійкість, а в другому — додатково підсилюємо його ізоляційні характеристики. Тому, перед тим як утеплити металопластикові вікна, спробуйте розглянути різні простіші методи вирішення проблем тепловтрати.
Популярні способи теплоізоляції
Для початку, розглянемо відновлювальні методи, які будуть ефективні, якщо ви виявили одну з перерахованих вище проблем.
Регулювання стулок і замків — з часом стулки вікон, їхні петлі та дрібні елементи конструкції можуть слабшати, створюючи невеликі зазори. Часто в такій ситуації може допомогти перемикання ущільнювачів у зимовий режим. Для цього відкрийте стулку і знайдіть на внутрішній поверхні рами, найчастіше збоку, перемикач ексцентрика — він має вигляд маленького металевого циліндра з різьбленням для викрутки. Його можна повернути в «зимове» положення, після чого ущільнювальні гумові вставки затягнуться тугіше, ізолюючи можливі щілини. Якщо ви маєте справу з холодним кліматом, проводити цю процедуру рекомендується щозими. Також перевірте всі з’єднувальні болти і шурупи, що фіксують виріб у отворі — можливо, деякі з них ослабли, що і призводить до витоку тепла. Також перевірте ручки — можливо, вони не надійно фіксують стулки в закритому положенні.
Заміна ущільнювача — інша часта операція, яку проводять із ПВХ-вікнами. Якщо гумові ущільнювачі зносилися і вже не забезпечують належного прилягання стулок до рами, їх заміна дасть змогу значно поліпшити теплоізоляцію.
З додаткових засобів утеплення можна виділити такі:
Використання термоізоляційної плівки — популярне і просте рішення для заощадження тепла. Прозора плівка клеїться прямо на внутрішній бік скла і надає додаткову ізоляцію, водночас вільно пропускаючи в приміщення світло і не заважаючи огляду. Під час встановлення такої плівки важливо розмістити її акуратно, уникаючи складок і нерівностей, а потім зафіксувати за допомогою нагрівання, наприклад, феном.
Утеплення укосів — витік тепла часто може бути спричинений не утепленими укосами. Якщо холод проникає в приміщення через стіни віконного отвору — потужні укоси стануть чудовим рішенням. Найкраще для цього підійдуть сендвіч-панелі, що поєднують ПВХ-поверхні з надійним шаром утеплювача.
Ущільнювальні стрічки — додаткові стрічки ущільнювача, наклеєні по периметру профілю, допоможуть уникнути дрібних продувань і витоку тепла через мікротвори. Просто наклейте їх уздовж усієї поверхні прилягання рами до прорізу і переконайтеся, що вони прилягають досить щільно.
Поради з обслуговування
Найкращим способом боротьби з порушеннями термоізоляції є їх профілактика. Для того, щоб зменшити тепловтрати і продовжити термін служби металопластикових вікон, потрібно приділяти увагу не тільки утепленню, а й правильному догляду за всіма елементами конструкції. Ось кілька корисних порад щодо обслуговування вікон та їхніх елементів:
- Регулярний догляд за вікнами дозволить уникнути більшості проблем і вчасно помічати будь-які потенційні джерела витоку тепла.
- Не забувайте стежити за станом та ізолюючими властивостями укосів — своєчасна діагностика неполадок дасть змогу уникнути багатьох проблем.
- Мийте раму, і особливо — утеплювачі. Регулярне їх очищення, навіть звичайною вологою губкою, зможе продовжити термін придатності виробу.
- Слідкуйте за герметичністю всіх елементів конструкції. Звертайте увагу на легкий протяг при закритих вікнах, появу конденсату, запотівання скла — ці симптоми можуть вказати на майбутні проблеми, які можуть виникнути.
- Очищайте дренажні отвори, необхідні, щоб виводити зайву вологу з внутрішніх порожнин рами — їхнє засмічення може призвести до накопичення води всередині панелей і широкого спектру проблем через це.
Якщо у вас виникають проблеми з тепловтратами навіть після всіх перерахованих вище порад і дій — розгляньте варіант установки склопакета з поліпшеними теплоізоляційними властивостями, наприклад, трикамерного або з додатковими ізолюючими покриттями. Такий варіант буде недешевим, але найнадійнішим методом теплоізоляції. Ви можете вибрати відповідний вашим потребам виріб серед широкого асортименту віконних конструкцій, вироблених компанією «Газда» за профілями німецького виробника Rehau. Такі вироби не тільки забезпечать вам найвищий рівень якості, а й йдуть з довгостроковою гарантією, а фахівці компанії будуть завжди раді допомогти вам з установкою або ремонтом віконних конструкцій.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом