На ринку 24 роки site_logo
Uk
Ваше місто Київ
Виберіть своє місто
Продукція
28 серпня

Металопластикові конструкції, такі як вікна, двері, лоджії та інше, під час виробництва оснащуються спеціальними наклейками, які можна побачити на рамі і склі. У цій статті ми розберемо, для чого вони потрібні, яку інформацію містять і для чого вони знаходяться на вікні, а також з’ясуємо, як безпечно зняти ці стікери в різних ситуаціях.

Зміст

  1. Для чого потрібні наклейки на склі
  2. Роль захисних плівок при установці
  3. Видалення слідів клею після зняття наклейки
  4. Що робити, якщо наклейка не знімається

Для чого потрібні наклейки на склі

Наклейки, розміщені безпосередньо на самому склопакеті, часто містять важливу інформацію про виріб, і встановлюються компаніями в процесі виробництва металопластикових конструкцій, щоб повідомляти всі необхідні дані, які можуть бути корисні продавцям і покупцям.

Інформація, яку можуть містити стікери на склі:

Інформаційні етикетки на склопакетах містять важливі відомості про їхню конструкцію та характеристики. Двокамерний склопакет зазвичай позначається як «4-16-4-16-4», де цифри позначають товщину скла і повітряних проміжків у міліметрах. Трикамерний може мати маркування, наприклад, «4-12-4-4-12-4-4-12-4». Наявність аргону в камерах часто позначається буквою «Ar» у маркуванні, наприклад, «4-16Ar-4-16Ar-4». Аргон використовується для поліпшення теплоізоляційних властивостей склопакета. Крім того, етикетки можуть містити інформацію про коефіцієнт теплопередачі (позначається як ‘U-value’), світлопропускання (позначається у відсотках) і наявність енергозберігаючого покриття (позначається як ‘Low-E’). Ці етикетки призначені для інформування і можуть бути видалені в будь-який час після встановлення вікна.

Роль захисних плівок під час встановлення

Як прибрати наклейку зі склопакета GazdaПід час монтажу вікна або дверей, захисну плівку на рамі краще залишити на місці, оскільки вона захищатиме поверхню не тільки від пошкоджень, а й від монтажної піни, пилу і забруднення. Під час встановлення вікон зніміть захисну плівку із зовнішнього боку до того, як почати монтаж, оскільки зняти її із зовнішнього боку вже встановленого виробу може бути складно і небезпечно. Якщо ж її залишити — під дією сонця вона швидко присохне до поверхні, що зробить її видалення дуже складним.

Захисна плівка на внутрішньому боці вікна може залишатися на своєму місці до кінця процесу встановлення. Ці покриття найчастіше виробляються з поліетилену або поліпропілену, і кріпляться до вікна акриловим клеєм, який легко видаляється, не залишаючи слідів. З внутрішньої сторони вікна захисне покриття прийнято видаляти після закінчення монтажних робіт.

Етикетка на склі зазвичай паперова або пластикова, і її можна видалити в будь-який час, але радимо зберегти її після цього, оскільки інформація на ній може стати в нагоді в процесі обслуговування виробу.

Для зняття цих ярликів і захисних покриттів, після встановлення нового вікна або дверей, досить просто підчепити їхній край і обережно потягнути до повного видалення. Клей нанесено таким чином, щоб їх можна було легко і без наслідків прибрати з конструкції, не залишаючи слідів, і часто, не призначені для тривалого перебування на поверхні.

Видалення слідів клею після зняття наклейки

Як прибрати наклейку зі склопакета 2 GazdaІноді захисне покриття може прилипнути до поверхні занадто сильно, і залишити сліди клею після видалення. Подібне також може статися, якщо клей встиг підсохнути за час перебування на рамі. Такі плями прибрати нескладно — найчастіше буде достатньо протерти покриття теплою водою з милом за допомогою губки або ганчірки.

Для очищення скла від залишків клею можна використовувати такий самий метод, додатково протерши склопакет відповідним мийним засобом, щоб усунути розводи. Під час видалення паперової етикетки на склі можуть залишитися уривки приклеєного паперу — їх варто спершу змочити водою і дати їм розмокнути, після чого їх легко видалити в такий самий спосіб.

Зовсім інша ситуація виникає, якщо ярличок перебував на склі тривалий час. Наприклад, якщо він уже був на вікнах купленої або знятої вами квартири, або ж якщо ви вирішили його зняти після тривалого періоду користування виробом. У такому разі акриловий клей, що з’єднує плівку з поверхнею, вже висох і міцно з’єднав їх між собою. У таких випадках, перед тим, як прибрати наклейку зі склопакета, потрібно послабити її. Видаляти такі бирки потрібно обережно, оскільки після їхнього зняття можуть залишитися обривки і сліди клею. Якщо описані вище методи очищення не підійшли — ось кілька способів, які допоможуть позбутися залишків клею.

  1. Спирт або спиртовмісні розчини відмінно розчиняють клей. Можна нанести за допомогою ватного диска або губки.
  2. Розчинник легко видалить майже будь-який клей, але під час тривалого впливу може пошкодити ПВХ-поверхню самого виробу, тож під час його застосування потрібно зберігати обережність і ретельно промити поверхню після використання.
  3. Ацетон також може видалити клей, але застосовувати його потрібно з не меншою обережністю. Краще не використовувати його на вікнах з ламінацією.
  4. Спробуйте нагріти клей за допомогою фена. Акриловий склад швидко нагрівається і набуває м’якшої текстури, після чого його легко буде змити за допомогою мокрої ганчірки.

Не радимо видаляти засохлий клей за допомогою ножів, скребків або інших подібних інструментів, оскільки вони можуть залишити на поверхні подряпини і некрасиві сліди. Зі скла сліди клею можна видаляти всіма тими самими способами, але будьте обережні, щоб не залишилося плям або пошкоджень. Краще використовувати м’яку губку або мікрофіброву серветку. Починати рекомендується з найпростіших і «м’яких» способів, переходячи до більш серйозних засобів поступово.

Що робити, якщо наклейка не знімається

Якщо етикетки та захисні покриття провели на поверхні досить багато часу, особливо під впливом сонця або вітру — вони можуть зовсім не відклеїтися. У таких випадках не рекомендується видаляти їх силою або за допомогою інструментів, оскільки це пошкодить скло або ПВХ-поверхню. Замість цього, можна вдатися до одного з таких способів:

Після того, як плівка успішно піддалася одному з цих методів, можна видалити її, використовуючи пластмасовий скребок або непотрібну пластикову карту. Такі матеріали допоможуть видалити залишки наклейки і клею, не залишаючи розводів і подряпин. У більшості випадків такої обробки буде достатньо. Захисні плівки на рамі часто легко знімаються навіть після тривалого перебування на поверхні.

Надійні виробники пропонують послуги встановлення металопластикових конструкцій майстрами, які допоможуть вам не тільки безпечно і надійно змонтувати вікно або двері, а й знімуть з них усі наліпки таким чином, щоб залишити ваш виріб у чистому й охайному вигляді. Серед таких компаній ми рекомендуємо послуги Gazda — авторизований партнер Rehau — німецького виробника виробів з ПВХ в Україні. Майстри компанії не тільки встановлять замовлені вами вікна або двері, а й допоможуть з видаленням наклейок і подальшим обслуговуванням.

Крім монтажу, Газда також пропонує і послуги з сервісу виробів з ПВХ. Майстер компанії допоможе з діагностикою конструкції, видаленням наклейок і слідів від них, а також за потреби проведе ремонт вікна або дверей з наданням гарантії на виконану роботу. Якщо ви не впевнені в тому, що зможете самостійно видалити етикетки або переживаєте, що в процесі можете пошкодити виріб — радимо звернутися до фахівців з обслуговування металопластикових виробів. У таких ситуаціях завжди краще довіритися професіоналам.

Інші публікації

закрити
закрити Зворотний дзвінок Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом
закрити Відправити замовлення Залиште номер телефону і ми
передзвонимо вам Найближчим часом

Cписок порівнянь

закрити Меню