Вироби з полівінілхлориду (ПВХ) відомі своєю надійністю і користуються популярністю як чудовий вибір для вікон у будинок, квартиру або офіс. Ця якісна та ефективна альтернатива дерев’яним і алюмінієвим варіантам стає все популярнішою з кожним роком. Сьогодні ми розглянемо, які пластикові вікна кращі, чим вони відрізняються, як зробити найкращий вибір, що відповідає усім вашим потребам на прикладі продукції «Gazda», перевіреного і надійного виробника металопластикових виробів в Україні.
Зміст:
- Основні функції пластикових вікон
- З чого складається пластикове вікно
- Пластикові вікна — що потрібно знати під час купівлі
- Критерії якості і як не помилитися при виборі
Основні функції пластикових вікон
Головні завдання пластикових вікон — утримання тепла і звукоізоляція. Теплозберігаючі характеристики відіграють найважливішу роль при виборі скління. ПВХ-вироби мають більшу тепло- і звукоізоляцію, їх найчастіше встановлюють у будинках і квартирах, тоді як алюмінієві профілі встановлюють у котеджах, зимових садах, альтанках, кафе, на вітринах, терасах та інших промислових приміщеннях.
Однак, при замовленні таких виробів слід враховувати й інші важливі функції:
- Освітлення приміщень. Розмір повинен відповідати площі кімнати. Якщо площа скла занадто мала, у приміщенні буде недостатньо природного освітлення.
- Захист від вологи. За нестачі вентиляції в приміщенні підвищується вологість, що може призвести до утворення цвілі та грибка на укосах і внутрішніх поверхнях склопакета. Для запобігання цьому необхідно не тільки вибрати якісний виріб, а й забезпечити його правильне встановлення.
- Шумоізоляція. Щоб скоротити проникнення вуличного шуму, особливо якщо приміщення виходить на жваву дорогу, необхідно вибрати склопакети з хорошою звукоізоляцією і двоконтурним ущільненням стулок.
- Безпека. Для перших поверхів і приватних будинків актуальний захист від злому. Його забезпечать протизламна фурнітура і склопакети з триплексом.
- Естетика. Рами ПВХ-вікон можуть бути виконані в різних кольорах і стилях завдяки ламінації та декоративним розкладкам, що відкриває можливості для креативних дизайнерських рішень.
З чого складається пластикове вікно
ПВХ-конструкції складаються з профілю, склопакета, фурнітури (ручок, замків, петель) і ущільнювача. Також до складу конструкції можуть входити підвіконня, відливи та укоси.
Профіль — це основний елемент ПВХ-виробів, виготовлений з полівінілхлориду методом екструзії.
Профілі діляться на види за кількома категоріями. Одна з найважливіших для вибору — кількість камер. Вони бувають трьох-, чотирьох-, п’яти-, шести- і семикамерні. Кожна камера робить свій внесок у збереження тепла та ізоляцію від звуку. Чим їх більше — тим краще виріб виконуватиме свої ізолювальні функції. У більшості ПВХ-конструкцій за замовчуванням три камери, це «холодна» система з низькими показниками тепло- і звукоізоляції, яка найчастіше використовується в неопалюваних або технічних приміщеннях, або в теплому кліматі.
Крім кількості камер, профілі також відрізняються шириною. Найчастіше можна зустріти варіанти в діапазоні 60-70 мм, що забезпечують оптимальний баланс тепло- і звукоізоляції. Профіль шириною 70 мм приблизно на 20% тепліший за аналогічний з шириною 60 мм. Враховуйте цей параметр, підбираючи металопластикові вироби, оскільки він є важливою частиною теплозберігаючого функціоналу вашого вікна.
Як і у профілів, у склопакетів теж є камери, але не слід плутати їх з тими, які ми обговорювали вище, адже це два різні елементи конструкції. Найчастіше на ринку зустрічаються три варіанти компонування — з однією, двома і відповідно, трьома камерами. Вони герметично ізольовані і можуть містити як повітря, так і спеціальні інертні гази, наприклад аргон або криптон.
Крім того, склопакети можуть «похвалитися» широким спектром додаткових аксесуарів:
- Енергозберігаюче покриття — знижує обсяг тепла, що передається, зберігаючи приміщення від холоду і знижуючи витрати на опалення.
- Сонцезахисна плівка — майже невидима зсередини, вона перешкоджає потраплянню в приміщення ультрафіолету і надмірно інтенсивного світла, завдяки чому світло буде м’якшим, не буде засліплювати або призводити до вицвітання меблів.
- Антивідблискове скло — знижує кількість відблисків і віддзеркалень, що робить його чудовим вибором для приміщень, де важлива чітка видимість, наприклад, офісів або магазинних вітрин.
- Ударостійке скло відрізняється наявністю ламінації. У разі пошкодження або навіть потужного удару, здатного розбити скло, ламінація не дасть змоги осколкам розлетітися на всі боки й утримає їх разом. Також зустрічаються варіанти із загартованим склом — їх у процесі виробництва піддають циклу загартування — нагріванню і швидкому охолодженню. Таке скло буде набагато міцнішим за звичайне, а якщо розіб’ється —розсиплеться на дрібні шматочки без гострих країв.
Пластикові вікна — що потрібно знати під час купівлі
Металопластикові вироби відрізняються безліччю функцій і призначень, від яких залежать їхні моделі та цінові категорії. Під час вибору також важливо визначити, яка функція для вас найбільш пріоритетна. Ось найпоширеніші функції:
- Відкривання і провітрювання — найпоширеніший і найпопулярніший варіант — це поворотно-відкидні стулки, здатні як відкриватися в горизонтальній площині, так і відкидатися в режим провітрювання. Є також глухі, поворотні та відкидні, що мають лише одну з цих функцій або зовсім без можливості відкриття.
- Безпека — антивандальна фурнітура, забезпечена ручками, що замикаються, і посиленими петлями – стане в пригоді для вікон перших поверхів, терас і офісних приміщень. Стійкі до злому й ударів. Також можна придбати фурнітуру з дитячими замками, яка не дасть змоги дитині самостійно відчинити вікно і вбереже її від небезпеки.
- Комфорт — ручки з доводчиком допоможуть маломобільним людям легко перемикати режими провітрювання. Також поширені вироби з функціями зимового налаштування провітрювання, що регулюють прилягання ущільнювача до рами. На зовнішній стороні встановлюються алюмінієві відливи, які допоможуть відводити воду від рами і чутливих до води елементів конструкції.
- Естетичні функції — рами з ламінуванням, декоративними перегородками або незвичайної форми. Нехай вони і вважаються смаковим доповненням, неправильно підібраний стиль може зіпсувати зовнішній вигляд вашого житла, тож не рекомендуємо нехтувати цією категорією.
Купуючи вироби з ПВХ, зверніть увагу на профіль, фурнітуру і склопакет, а також обов’язково уточніть, чи є всередині профілю армування і яка його товщина.
Основним елементом ПВХ-конструкції безумовно є профіль. Він надає конструкції естетичного закінченого вигляду і водночас завдяки своїй складній геометрії та наявності армування забезпечує необхідну жорсткість і міцність для її функціонування.
Критерії якості та як не помилитисяся при виборі
Під час вибору ПВХ-виробу дуже важливо визначити його якість і надійність. Найпростішим способом домогтися гарантовано чудового результату є звернення до перевірених виробників, які заслуговують на довіру. Вироби компанії «Газда» виконані з високоякісних профілів німецького виробника Rehau — одного з лідерів на ринку металопластикових конструкцій в Європі.
Вибираючи перевірених партнерів, ви отримуєте пластикові вікна високої якості і тривалий термін служби. Наші фахівці допоможуть на всіх етапах — від підбору до встановлення та обслуговування, а також нададуть тривалу гарантію. Враховуючи всі важливі фактори, ви легко визначите варіанти, які найкраще підійдуть вашим потребам. Правильно підібрані вікна забезпечать ваш дім теплом, світлом і комфортом на довгі роки.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом