Склопакети — це не тільки ключова частина більшості металопластикових виробів, а й та деталь, яка частіше за інших замінюється власниками. Причин для цього може бути безліч. Від бажання встановити більш просунутий варіант, і до заміни пошкодженого скла. У цій статті ми розповімо, що потрібно знати для безпечного демонтажу цього важливого елемента в домашніх умовах, що потрібно підготувати і знати про тонкощі видалення скла, а також — які ситуації і труднощі можуть очікувати на вас в процесі роботи і як з ними впоратися самостійно або за допомогою сервісної служби компанії Газда.
Зміст
- Що таке склопакет
- Поширені причини заміни скла
- Підготовка та процес розбору вікна
- Особливості, нюанси та рекомендації
Що таке склопакет
Склопакетом називають прозору скляну частину виробів з металопластику, яку можна побачити на вікнах, дверях, добірних панелях та інших ПВХ-конструкціях. Від звичайного скла він відрізняється своєю будовою. Він складається зі скляних панелей і камер між ними, заповнених повітрям або аргоном — спеціальним газом, який захищає скло від запотівання, а також краще ізолює від шуму, перепадів температури і сонячного випромінювання.
Склопакети бувають різні, і їхні властивості відрізняються залежно від типу. Найчастіше їх розрізняють за:
- Кількістю камер. Бувають одно-, дво- і трикамерні склопакети. Чим більше камер — тим краща ізоляція. Для більшості цілей підійдуть однокамерні та двокамерні, а потрійні потрібні в дуже холодних регіонах.
- Додатковим ефектам. Поверхні вікна можуть бути покриті різними матеріалами, які додають йому корисних властивостей. Наприклад, енергозберігаюче покриття, сонцезахисне тонування або антивідблискова плівка.
- Типу матеріалу. Скло, з якого зроблені панелі, також може відрізнятися для надання різних властивостей. Загартоване скло значно міцніше за звичайне, а ламіноване не створює осколків, якщо розіб’ється, що дуже актуально в сучасних реаліях і користується великим попитом. Ультрапрозоре скло має у своєму складі менше заліза, що робить його практично непомітним і дуже естетичним.
- Наповненню камер. Крім повітря і аргону, також використовуються криптон і ксенон — ці гази ще більш інертні, ніж аргон, тому забезпечують ще більшу ізоляцію, але і коштують дорожче. Інертні гази не вступають у хімічні реакції, і тому безпечні для людини. Навіть у разі розгерметизації або пошкодження вони не заподіють жодної шкоди.
Поширені причини заміни скла
Склопакет — це складна конструкція, і незважаючи на високу надійність пластикових вікон і дверей, іноді їхні елементи потребують заміни.
Серед найчастіших причин можна виділити механічні пошкодження, такі як тріщини, подряпини або пробоїни. Якщо ви помітили тріщини на поверхні — краще заздалегідь подбати про своєчасну заміну, оскільки з часом вони можуть збільшитися і створити більше незручностей, аж до заміни всього виробу.
Також виріб може втратити свою герметичність через зовнішні пошкодження або неправильний догляд. Це можна помітити за появою у внутрішньому просторі пилу, дрібного сміття і конденсату. Такий виріб втратив частину своїх властивостей, і його рекомендується замінити. Якщо він був заповнений інертним газом, то при порушенні герметичності також втратить усі свої ізоляційні властивості.
Знос або старіння. Навіть при хорошому догляді та обслуговуванні, з часом конструкція може зноситися. Він може потьмяніти, втратити частину прозорості. У разі тривалого впливу сонця в спекотних регіонах з часом може навіть спостерігатися легка деформація. Термін служби склопакета досить великий, але якщо вашому вікну більше 15-20 років, то йому, найімовірніше, може знадобитися заміна.
Поліпшення характеристик — теж хороший привід задуматися про заміну. Якщо ви хочете собі вікно з енергозберігаючими властивостями або іншими цінними поліпшеннями, іноді дешевше і простіше буде поміняти скло, ніж всю ПВХ-конструкцію цілком.
Підготовка та процес розбирання вікна
Тепер давайте розберемося, як зняти склопакет із пластикового вікна. Перед початком процесу потрібно підготувати все необхідне:
Приготуйте інструменти та матеріали: плоску викрутку або шпатель, щоб підчепити штапик (пластикова накладка на краю рами), хрестову викрутку або шурупокрут для видалення кріпильних гвинтів, і підготуйте місце, куди ви покладете знятий профіль. Найкраще застелити його ковдрою або іншою тканиною. Якщо ви збираєтеся встановлювати заміну – розпакуйте і підготуйте її до встановлення.
Подальший процес виглядає так:
- Виберіть зручне для роботи положення вікна. Не намагайтеся зняти склопакет, якщо воно відкрите в режимі провітрювання або нахилене. Краще відкрийте його всередину приміщення, щоб скло не могло випасти назовні.
- Зніміть штапик за допомогою обраного вами плоского інструменту. Дійте обережно, щоб не пошкодити його і не подряпати скло. Штапик просто замикається в пазах, тож видалити його не складно, досить акуратно від’єднати всі кріплення. Пронумеруйте зняті штапики і або позначте їх іншим чином, щоб не переплутати.
- Знайдіть гвинти, що фіксують склопакет у рамі. Вони знаходяться під штапиком і зазвичай їх 4-6 штук. Обережно відкрутіть їх по одному. Слідкуйте, щоб усе не впало, оскільки в старих вікнах деякі кріплення можуть ослабнути.
- Після видалення всіх кріплень, обережно витягніть скло з рами і покладіть його на заздалегідь виділене місце.
Тепер, коли ви успішно витягли склопакет, ви можете вставити заміну. Перед тим, як встановлювати його на місце, огляньте раму на предмет наявності пошкоджень або бруду. Потім повторіть процес розбирання у зворотному порядку.
Особливості, нюанси та рекомендації
У процесі заміни склопакета є чимало деталей, які більшість посібників опускають. Обов’язково приділіть увагу точним вимірам, а також якості ущільнювачів і герметиків. Навіть найменші неточності можуть призвести до неполадок від сезонних перепадів температур або усадки рами. Якщо для вас важливі колір і фактура виробу, то, можливо, штапики доведеться оновити після заміни – колір нового виробу може дещо відрізнятися від старого, навіть якщо спочатку вони були однаковими.
Деякі виробники використовують нестандартні кріплення або конструкції, в яких процес розбирання може відрізнятися. Іноді вам можуть навіть попастися конструкції, зовсім не призначені для розбирання. Щоб не помилитися з вибором виробу, рекомендуємо замовляти вікна від компанії Gazda, яка виробляє вікна з німецького профілю Rehau. Металопластикові конструкції Рехау виготовлені з урахуванням простоти розбирання та обслуговування, а також відомі своєю надійністю й універсальністю.
Якщо ж вам усе-таки потрібно замінити склопакет через появу на ньому конденсату, розгерметизацію, механічні пошкодження тощо — замовте його заміну в нашій сервісній службі. Фахівці компанії підберуть потрібний варіант і зроблять заміну. Після успішного розбирання виробу, переконайтеся, що всі кріплення і деталі справні і не мають пошкоджень. Перевірте штапики і поверхню скла на наявність тріщин. Пам’ятайте, що дбайливе поводження і регулярний догляд — запорука довговічності ваших вікон!
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом