Металопластикові конструкції — це не просто рама зі склопакетом, а й комплекс додаткових деталей, що забезпечують ефективну і надійну роботу вашого вікна. Одним із ключових елементів цього комплексу є відливи або зовнішні підвіконня — металеві (або зрідка пластикові) поверхні, які захищають нижню частину рами і прилеглу стіну від вологи, запобігаючи протіканню і пошкодженню матеріалів.
Вони встановлюються на зовнішній частині підвіконня і направляють дощову воду та інші опади від склопакета і стіни вниз. Це також важливий елемент зовнішнього вигляду вікна, що надає йому завершеного стилю. У цій статті обговоримо, які бувають відливи на прикладі виробів компанії Gazda, а також з’ясуємо, як правильно і безпечно встановити їх.
Зміст:
- Функції та пристрій відливів
- Часто використовувані матеріали та моделі
- Процес встановлення
- Догляд за відливами та їх обслуговування
Функції та пристрій відливів
Незважаючи на досить простий вигляд, зовнішнє підвіконня складається з декількох важливих деталей:
- Основна частина — похила поверхня, по якій стікає вода, зазвичай вона нахилена під невеликим кутом.
- Передній капельник — це загнутий край на зовнішній стороні, який забезпечує стікання крапель вниз.
- Бічні загини — потрібні, щоб вода не затікала з боків, також зміцнюють конструкцію, щоб вона не прогиналася під впливом температури або заледеніння взимку.
- Задній бортик — примикає до стіни або рами і не дає воді потрапляти під поверхню.
- Кріпильні елементи — зазвичай розташовані в задній частині виробу і служать для його з’єднання з металопластиковою рамою.
- Ущільнювачі — є не у всіх варіантах, потрібні щоб герметизувати зазори і забезпечувати кращу теплоізоляцію підвіконня.
- Торцеві заглушки (опціонально) — закривають частини з боків виробу для поліпшення зовнішнього вигляду і додаткового захисту.
Загалом це доволі прості та надійні деталі, і найчастіше, вони вже встановлені на вікна під час монтажу, тому здебільшого вам не доведеться мати з ними справу, проте інколи, коли виникає потреба замінити зовнішнє підвіконня через пошкодження або під час зміни всієї конструкції — доводиться підібрати нове.
Часто використовувані матеріали та моделі
Відливи виробляються з найрізноманітніших матеріалів, але найчастіше можна зустріти металеві та з ПВХ. Іноді також зустрічаються варіанти з поліестеру та оцинковані. Також під час вибору слід звернути увагу на розміри і конфігурацію вікна та підвіконня. До більшості вікон йде спеціально виготовлений під нього відлив, відповідний йому за кольором і розмірами.
У деяких будинках віконний отвір глибший, ніж зазвичай, і для них може знадобитися довший відлив. Розраховуйте його довжину на приблизно 25-30 мм більше, ніж відстань від рами до краю бетонної полиці підвіконня. Крім того, часто трапляються труднощі з вибором відповідного варіанту для нестандартних або кутових вікон.
При купівлі виробів з ПВХ найкраще звертатися до надійних виробників, як наприклад, постачальник металопластикових виробів Газда. При роботі з надійними виробниками, можна розраховувати на те, що відлив буде ідеально підходити вікну і вашим потребам, а майстер компанії подбає про його коректну установку. Замовлені у ненадійного постачальника вікна можуть виявитися без відливів, або з конфігурацією, під яку буде дуже складно відшукати відповідний варіант.
Також не радимо залишати вікно без зовнішнього підвіконня зовсім. У разі його відсутності вода буде накопичуватися на підвіконні, пошкоджувати матеріали, затікати під поверхні рами, потрапляти всередину і створювати масу проблем. Більшість металопластикових вікон не призначені для роботи без них.
Деякі види відливів забезпечені додатковим утеплювачем, телескопічним механізмом для регулювання довжини або додатковими вигинами, щоб ефективніше відводити воду. Під час вибору керуйтеся вашими потребами, і не забувайте переконатися, що деталь підходить вашому виробу за кольором і розмірами. Іноді може бути складно знайти відповідну текстуру, особливо якщо ваші вікна оздоблені під дерев’яні за допомогою наклейок. Щоб діяти напевно — краще зверніться до професіоналів.
Процес встановлення
Якщо ви все ж вирішили виконати монтаж самостійно, то спершу слід розібратися з тим, як встановити відливи на вікна таким чином, щоб вони прослужили вам довго і без огріхів. Почніть з підготовки всього необхідного. Вам знадобиться шуруповерт, лінійка або сантиметр з олівцем для позначок, рівень, а також гвинти-саморізи і заглушки для кріплення. Також приготуйте герметик, але не монтажну піну, а що-небудь більш акуратне. Наприклад, силіконовий герметик.
Коли всі приготування виконані, можна приступати до монтажу.
- Для початку — зніміть старий відлив. Для цього потрібно витягнути його з паза, розташованого під рамою із зовнішнього боку. Якщо такого немає — значить виріб кріпиться саморізами, і їх потрібно викрутити. Будьте обережні, щоб не пошкодити раму в процесі. Можливо, вам доведеться попрацювати викруткою або іншим інструментом, щоб відскребти герметик, який може склеїти деталі між собою. Слідкуйте, щоб при цьому не відколоти частину стінного покриття або фарби.
- Коли старе зовнішнє підвіконня видалено — проведіть очищення поверхні перед роботою. Приберіть з бетонної полиці все сміття, що накопичилося, перевірте, щоб на ній не було дефектів.
- Після цього, розмістіть підготовлений відлив там, де він буде знаходитися. Поки що не закріплюйте його. Переконайтеся, що він щільно входить у віконний отвір, підходить за довжиною і шириною. Якщо все збігається — почніть розміщувати підкладки для вашого відливу, щоб надати йому відповідний кут нахилу. Орієнтуйтеся на кут приблизно 5-10°. Це важливо, щоб вода стікала вниз, а не накопичувалася на поверхні. Скористайтеся рівнем, щоб налаштувати відповідний кут.
- Коли з цим покінчено — можна приступати до монтажу. Покрийте всю поверхню контакту деталей зі стінами герметиком. Вставте пластину в паз на рамі, якщо він є, або закріпіть її за допомогою саморізів, якщо такий відсутній. Після закінчення установки ще раз переконайтеся, що все щільно прилягає і кут нахилу дотриманий.
- Після цього завершіть установку, ще раз покривши герметиком усі зазори і місця стиків. Можете перевірити, чи правильно все працює, виливши трохи води на зовнішнє підвіконня і простеживши, чи не витікає вона в щілини і чи не накопичується на поверхні через недостатній нахил.
Догляд за відливами та їх обслуговування
Зовнішнє підвіконня просте у догляді, тому особливих рекомендацій до його обслуговування немає. Вони мають властивість бруднитися з часом, тому радимо час від часу протирати їх звичайною ганчіркою для підтримки естетичного вигляду. Взимку на них може накопичуватися сніг або лід — їх краще видаляти, оскільки тиск від них може призвести до пошкодження конструкції або появи непотрібних продавлених вм’ятин, в яких може накопичуватися вода.
Слідкуйте за станом покриття — металевий відлив може почати іржавіти, якщо воно пошкодиться. Невеликі подряпини можна усунути за допомогою захисної фарби або герметика.
У процесі прибирання також перевіряйте стан зазорів — найчастіше порушення герметичності легко можна помітити неозброєним поглядом. Якщо проблеми з відливами повторюються — не соромтеся звернутися до професіоналів. Майстри з обслуговування виробів з ПВХ в тому числі займаються підгонкою і ремонтом зовнішніх підвіконь.
Інші публікації
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом
передзвонимо вам Найближчим часом