Обратный звонок
Закрити

Натисніть Enter для відправки запиту, натисніть ESC для виходу.

*Отправляя форму, Вы соглашаетесь на обработку Ваших персональных данных

Готуємо до зими пластикові вікна: регулювання прилягання стулки

Готуємо до зими пластикові вікна: регулювання прилягання стулки
13.08.2018
Одна із сильних сторін металопластикових вікон - високий ступінь герметичності, завдяки якій в квартиру не проникає пил і шум, повітря з вулиці (в тому числі холодний).

Одна із сильних сторін металопластикових вікон - високий ступінь герметичності, завдяки якій в квартиру не проникає пил і шум, повітря з вулиці (в тому числі холодний). До того ж в сучасній віконній фурнітурі передбачена можливість регулювання ступеня прилягання стулок, щоб, наприклад, влітку забезпечити приплив свіжого повітря, а взимку, навпаки, гарантовано захиститися від холоду. Правда, далеко не всі в курсі, як відрегулювати пластикові вікна на зимовий режим або навпаки перевести в літній варіант. У цій статті ми і розповімо про простий налаштуванні.

Що таке віконні режими?

З метою продовження терміну служби металопластикових вікон (а точніше їх фурнітури) передбачена установка різних режимів. Відповідно до законів фізики практично будь-який матеріал на холоді стискається, а на жарі - розширюється. Стосується це і вікон. За допомогою регулювання режимів можна знизити знос ущільнювачів, попередити пошкодження кріпильних елементів і стулок.

Так, на зиму, коли відбувається стиснення, потрібно посилити притиск стулок до рами. Відповідний режим вікна називається зимовим. На літо, коли має місце розширення, варто навпаки послабити прилягання, щоб зберегти цілісність ущільнювачів. В окремих видах фурнітури також пропонується можливість вибору проміжного - цілорічного варіанти із середнім ступенем притиску.

Перевести в зимовий / літній режим можна практично всі сучасні пластикові вікна: регулювання подібного виду передбачена в фурнітурі більшості відомих марок, в тому числі Siegenia, Maco, GU і т.д.

Коли варто міняти притиск стулки?

В ідеалі перехід між режимами робиться по сезону, тобто двічі на рік - фактично на початку опалювального сезону (переклад на зиму) і наприкінці (переклад на літо). Це регулювання дозволить знизити знос ущільнювачів.

Додатковими приводами змінити щільність прилягання є:

  • · Велика кількість пилу в квартирі влітку;
  • · Холодні протяги взимку;
  • · Складності з відкриттям або закриттям стулок (потрібно більше зусиль, ніж зазвичай);
  • · Стулка початку провисати (іноді замість заміни фурнітури досить перевести ексцентрики в позицію «зима»).

Як перевести пластикові вікна на зимовий режим: поетапна інструкція

Зміна притиску на більш щільний здійснюється наступним чином:

  • 1. Попередньо варто очистити фурнітуру від різних забруднень, протерти її вологою губкою, спеціальним пензликом.
  • 2. На стулці потрібно виявити всі цапфи (ексцентрики). Їх число обумовлено розмірами віконної конструкції: чим вона більша, тим більше таких елементів. Змінювати позицію потрібно для всіх ексцентриків, тобто у всіх повинно бути єдине положення після проведення регулювань.
  • 3. Візьміть інструмент для зміни положення цапф - шестигранна або стандартна викрутка, плоскогубці.
  • 4. Поверніть кожен ексцентрик на кілька десятих сантиметра за годинниковою стрілкою.
  • 5. Оцініть отриманий результат. Ступінь прилягання прямо пропорційна Тугість повороту ручки. Додатково можна вкласти між стулкою і віконною рамою паперовий листок, якщо він рветься при спробі його дістати, то притиск сильний.

Якщо ви не хочете займатися подібною роботою самостійно, то завжди можна звернутися за сервісом в віконну компанію.

За більш точною інформацією Ви можете звернутися до менеджерів залишив заявку
Залишити заявку Залишити заявку