Обратный звонок
Закрити

Натисніть Enter для відправки запиту, натисніть ESC для виходу.

*Отправляя форму, Вы соглашаетесь на обработку Ваших персональных данных

Вікна. Історія еволюції

Вікна. Історія еволюції
08.04.1970

Вікно аж до XVIII ст. являло собою просту дерев'яну ставню.

Коли ж вітражне вікно, до того колишнє привілеєм церковної будівлі, дійшло до приватних будинків, неправильної форми скло, оправлене в свинець, було надто важким, та й занадто дорогим, для того, щоб стулку робити рухомий. Тоді в нерухомому заскленому вікні буде відкриватися одна-єдина стулка - так вирішили проблему в Німеччині, - або ж, наприклад, об'єднають нерухомі засклені палітурки вікна з рухомими дерев'яними панелями, як в Голландії.

У Франції засклені рами вікна часто бували глухими. Існували також і вікна, що відчиняються зі стулками з пергаменту, проскіпідаренной тканини, промасленого паперу, з пластинок гіпсу. Тільки в ХVІ ст. з'явиться по-справжньому прозоре скло;

подальше його поширення буде нерівномірним. Швидким - в Англії, де з 60-х років ХVІ ст. воно з'явиться в селянських хатах.

Їдучи по Німеччині, Монтень, починаючи з Епіналь, відзначав: «Немає навіть самого маленького сільського будиночки, яка б не був засклений».

У XVIII ст., Коли в Парижі світло проникав через засклені вікна в кімнати останніх найманих робітників, в Ліоні і в деяких провінціях зберігалося вживання промасленого паперу.

У Сербії скло у вікнах стало звичайним тільки в середині ХІХ ст.

І ще один аспект повільної еволюції вікна: через розміри стекол і необхідності міцно закріплювати їх віконні рами були з частими дерев'яними палітурками.

Довелося чекати XVIII ст., Щоб утвердилося велике вікно, ставши, по меншій мірі в багатьох будинках, нормою.

Про цю запізнілою модернізації безліч різноманітних свідоцтв дають художники. Типове вікно на голландський лад з нерухомим склом у верхній його частині і відкриваються дерев'яними стулками в нижній його частині не було в якійсь даний момент нормою для всієї Європи.

Найчастіше вікно - вузька відкривається засклена стулка або ж - зовнішній дерев'яний віконниць, що закриває глухе вікно.

За більш точною інформацією Ви можете звернутися до менеджерів залишив заявку
Залишити заявку Залишити заявку