Обратный звонок
Закрити

Натисніть Enter для відправки запиту, натисніть ESC для виходу.

*Отправляя форму, Вы соглашаетесь на обработку Ваших персональных данных

Зимовий сад — це архітектурний елемент зі скляним дахом, художньо оформлений декоративними рослинами. Зимові сади користуються в Україні все більшою популярністю і стали складовою частиною багатьох адміністративних будівель, бізнес-центрів, спортивних споруд, культурних, оздоровчих і розважальних центрів і, звичайно ж, житлових будинків.


Зимовий сад — місце для відпочинку і символ престижу. Ця прозора і невагома на вигляд конструкція може служити продовженням приміщення, розширюючи його простір і формуючи кліматично сприятливу атмосферу. Також зимовий сад може бути спорудженням, що стоїть окремо або примикає до будинку, при цьому може мати різноманітні форми: купол, шатер, піраміда і тому подібне.

 

Зимовий сад: вимоги до конструкції


Зимовий сад — складне архітектурне рішення, що вимагає професійного архітектурно-планувального підходу. Незалежно від того, чи є зимовий сад окремою спорудою, частиною приміщення чи нестандартно заскленим балконом (лоджією), до нього пред'являються загальні характерні вимоги:

  • -світлопрозорість і міцність конструкції;
  • -безпечність конструкції;
  • -надійність і довговічність, висока стійкість до атмосферних впливів;
  • -ефективний захист внутрішнього простору зимового саду від охолоджування або перегріву;
  • -забезпечення необхідного мікроклімату (ефективна система вентиляції, правильний вибір матеріалів та способів скління).

Зимовий сад: елементи


В конструкції зимового саду виділяють наступні основні елементи:

  • -вертикальне скління (стіни);
  • -похиле скління (дах);
  • -елементи, що відкриваються (вікна, двері, фрамуги).

Для виготовлення кожного з цих елементів застосовують системи  алюмінієвих або пластикових профілів («фасадні», «віконні», «дверні») з використанням склопакетів.

Ретельний розрахунок, який враховує вітрові й снігові навантаження на зимовий сад, власну вагу конструкції та багато інших чинників, дозволяє вибрати конструктивні елементи, що забезпечують необхідну міцність і стійкість споруди.


Зимовий сад: вертикальне скління


Каркас зимового саду має бути досить міцним для того, щоб витримувати вагу важкого скління і мати високі теплоізоляційні якості. Тому для створення зимового саду застосовуються профілі з ПВХ або алюмінію. Вони мають високі характеристики міцності, не містять шкідливих речовин, забезпечують повну герметичність, не бояться перепадів температур і дії атмосферних опадів.

В разі великих габаритних розмірів зимового саду і високої вірогідності несприятливих атмосферних навантажень, оптимальним рішенням є комбінування алюмінієвого профілю з несучим металевим каркасом.

Для скління використовують спеціальні склопакети з низькоемісійним склом, з дзеркальним напиленням або тонованим в масі (або поєднання таких стекол в склопакеті). Вживання енергозбережного покриття склопакетів значно знижує теплові втрати великих засклених поверхонь зимового саду.


Зимовий сад: похиле скління


До даху зимового саду, що знаходиться під нахилом, пред'являються особливі вимоги, викликані, перш за все, вимогами безпеки.

У склопакетах для даху всі стекла мають бути загартованими або ламінованими. Гарт звичайного скла збільшує його міцність в п'ять — сім разів, а при руйнуванні таке скло розпадається на безпечні скалки з тупими краями. Склопакети також повинні мати енергозбережне покриття для запобігання втратам тепла.

Необхідно також вибрати правильний кут нахилу скління, щоб забезпечити проникнення в приміщення максимальної кількості тепла і світла.

Вікна й двері зимового саду мають бути максимально герметичними, світлопрозорими і мати енергозбережне покриття.


Дуже важливе питання при споруді зимового саду — мікроклімат і забезпечення правильної вентиляції. Конструкція зимового саду повинна включати систему пасивної вентиляції та додаткові елементи для вентиляції, що відкриваються (фрамуги, люки з ручним або автоматичним управлінням).

Вдалим рішенням для зимових садів є вживання жалюзі. Жалюзі не лише захистять від спеки і яскравого сонця, але й від сторонніх очей, особливо в темний час доби.

 
При правильному підході до вибору конструктивних елементів та при здійсненні якісного монтажу конструкції, зимовий сад довгий час радуватиме власника як  естетично, так і з експлуатаційної точки зору. А різноманітність і багатство дизайнерських рішень зроблять Ваш зимовий сад неповторним. 

Отримайте детальну інформацію! Залишилися питання по склінню - задавайте, ми відповімо!

*Отправляя форму, Вы соглашаетесь на обработку Ваших персональных данных